Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. decembra 2009

V Nemecku vraj zatkli pasažierov, aj SlovákovNekonečné čakanie na neustále odkladaný let z Frankfurtu nad Mohanom do Prahy sa tesne pred Vianocami premenil na zatýkanie nedočkavých pasažierov. Ako v pondelok píše český denník Lidové noviny (LN), ...Zdieľať
PRAHA 28. decembra (WEBNOVINY) - Nekonečné čakanie na neustále odkladaný let z Frankfurtu nad Mohanom do Prahy sa tesne pred Vianocami premenil na zatýkanie nedočkavých pasažierov. Ako v pondelok píše český denník Lidové noviny (LN), nemecká polícia zatkla na frankfurtskom letisku šesť Slovákov a Čechov vrátane českého honorárneho konzula v Brazílii Jiřího Jodasa. Incident sa stal 21. decembra v noci, keď pre husté sneženie a poľadovicu zrušili z Frankfurtu viac ako 250 letov, vyše 3000 pasažierov zostalo uväznených na letisku a ďalších asi 5000 dostalo ubytovanie v hoteloch.


V reakcii na túto situáciu asi sto cestujúcich, väčšinou zo Slovenska a Česka, žiadali od spoločnosti Lufthansa jedlo a pitie. Keď ho nedostali, prišlo na slovné hádky a situácia sa vyostrila. Zasiahla nemecká polícia, podľa cestujúcich však prehnane, keďže použila elektrické obušky (tasery). "Na letisku vládol skutočný chaos. Keď nám zrušili ďalší let, ľudia žiadali jedlo a pitie. Personál bol veľmi arogantný a situácia sa vyhrotila," povedal pre LN slovenský kynologický rozhodca Robert Kanas, ktorý sa ocitol medzi šiestimi zadržanými.

Najväčší slovný odpor údajne kládol policajtom konzul Jodas, ktorému pri zadržaní nepomohol ani diplomatický pas. Keď sa mu snažili nasadiť putá, strhli ho na zem a dostal dokonca niekoľko kopancov. Český zastupiteľský úrad v Brazílii incident potvrdil, české ministerstvo zahraničia však o ňom zatiaľ nevie. Zadržaných polícia z ničoho neobvinila a po niekoľkých hodinách ich všetkých prepustila.

SITA/MEDIAFAX

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obama dal preveriť zoznamy neželaných osôb
<< predchádzajúci článok
V Aténach pred poisťovňou vybuchla bomba

V Nemecku vraj zatkli pasažierov, aj Slovákov - diskusné fórum čitateľov