31. januára 2010

V NHL góly Hossu a Gáboríka

V sobotňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo najviac presadil Marián Hossa, ale jeho gól a asistenia neodvrátili prehru Chicaga v ...

Jaroslav Halák

NEW YORK 31. januára (WEBNOVINY) - V sobotňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo najviac presadil Marián Hossa, ale jeho gól a asistenia neodvrátili prehru Chicaga v Caroline (2:4). Marián Gáborík pretrhol streleckú smolu, no jeho tridsiaty presný zásah v sezóne New Yorku Rangers nestačil a "jazdci" podľahli vo Phoenixe (2:3). Michal Handzuš sa na víťazstve Los Angeles v Bostone 3:2 po samostatných nájazdoch podieľal jednou prihrávkou na gól. Brankár Jaroslav Halák z Montrealu síce zneškodnil 34 z 37 striel hráčov súpera, ale z triumfu 3:2 po predĺžení sa tešila Ottawa.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - N.Y. Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Ottawa - Montreal 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý zápas a zneškodnil 34 z 37 striel hráčov súpera
Carolina - Chicago 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - Marián Hossa (Chicago) 1+1
Toronto - Vancouver 3:5 (3:0, 0:1, 0:4)
Boston - Los Angeles 2:3 po samost. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - Michal Handzuš (Los Angles) 0+1
Phoenix - N.Y. Rangers 3:2 (3:0, 0:0, 0:2) - Marián Gáborík (Rangers) 1+0
Nashville - Atlanta 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
St. Louis - Columbus 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Calgary - Edmonton 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
San Jose - Minnesota 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)