Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. augusta 2013

V obci Nové Veselí premenovali reštauráciu na počesť prezidenta ZemanaReštauráciu s názvom U bielej ruže v českej obci Nové Veselí v sobotu premenovali na počesť prezidenta Miloša Zemana, ktorý do nej s obľubou chodieva, na reštauráciu ...Zdieľať
Miloš Zeman Foto: TASR/Štefán Puškáš
Praha 4. augusta (TASR) - Reštauráciu s názvom U bielej ruže v českej obci Nové Veselí v sobotu premenovali na počesť prezidenta Miloša Zemana, ktorý do nej s obľubou chodieva, na reštauráciu U prezidenta. Miestni obyvatelia sa na slávnostnom akte dobre bavili, túžobne očakávaný Zeman však na podujatie nedorazil. Informoval o tom dnes internetový portál iDnes.cz.


Na slávnostnom premenovaní sa zišli po 16.00 h asi tri stovky ľudí. Kým staršia generácia počúvala dychovú hudbu, deti sa mohli pobaviť hádzaním krúžkov na panáka a mladí zase ukážkami biketrialu. V priebehu večera sa konali súťaže v pití piva na čas či jedení steakov. "Pripravili sme aj premietanie filmov v letnom kine a ohňostroj," povedal organizátor akcie František Hanuš.

Slávnostný akt premenovania reštaurácie na U prezidenta prišiel po 20.00 h. Organizátori na podujatie pozvali aj samotného Miloša Zemana, ten však nakoniec nedorazil. Na Vysočine síce teraz trávi dovolenku, ale iba nedávno absolvoval operáciu zubov. Účastníci akcie ho preto vyzvali, aby sa zastavil inokedy.

Tamojší čašníci majú svojho najznámejšieho hosťa "prečítaného". Údajne má rád fašírky so zemiakovou kašou, grilované kura s varenými zemiakmi alebo rezeň s roztlačenými zemiakmi. Zemanovým zlozvykom podľa nich je, že často nedopíja pivo až do dna.

Pred prezidentskými voľbami podnik navštevoval približne trikrát za mesiac. Odvtedy, ako sa stal hlavou štátu, tam však zavítal už iba niekoľkokrát. Návštevníci a hostia podniku sa môžu vyfotografovať aspoň s jeho kartónovým dvojníkom.

Podľa ľudí z Nového Veselí s nástupom Zemana do prezidentskej funkcie vznikla v tejto obci "prezidentská" turistika. Desiatky ľudí sa sem totiž chodia pozrieť na dom, v ktorom zvykne tráviť svoj voľný čas, povedal pre iDnes.cz starosta Zdeněk Křivánek.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedeľa bude v znamení horúčav
<< predchádzajúci článok
Barack Obama oslavuje narodeniny

V obci Nové Veselí premenovali reštauráciu na počesť prezidenta Zemana - diskusné fórum čitateľov

ČO im drbe ???4.8. 11:29:40