06. apríla 2012

V piatej etape Okolo Baskicka triumfoval Španiel Rodríguez

Španielsky cyklista Joaquim Rodríguez z tímu Kaťuša sa v čase 4:27:16 h stal víťazom piatkovej 5. etapy pretekov Okolo Baskicka, ktorá viedla zo strediska Bera-Ibardin do Oňati a merala 183 km. ...

bicykel BERA-IBARDIN 6. apríla (WEBNOVINY) - Španielsky cyklista Joaquim Rodríguez z tímu Kaťuša sa v čase 4:27:16 h stal víťazom piatkovej 5. etapy pretekov Okolo Baskicka, ktorá viedla zo strediska Bera-Ibardin do Oňati a merala 183 km.

Druhú priečku obsadil jeho krajan Samuel Sánchez z tímu Euskaltel-Euskadi a tretí skončil Chorvát Robert Kišerlovski z Astany.

Obaja dosiahli rovnaký čas ako víťaz. Rodríguez vyhral aj vo štvrtok a pred nedeľňajšou záverečnou etapou zostal na čele celkového poradia.

Peter Velits skončil v piatok na 93. pozícii s vyše štrnásťminútovým mankom na víťaza a celkovo mu patrí 53. priečka. Jeho brat Martin (obaja Omega Pharma-Quickstep) obsadil 120. post a v celkovej klasifikácii sa posunul na 111. miesto

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Baskicka:
5. etapa (Bera - Oňati, 183 km): 1. Joaquim Rodríguez Oliver (Šp.) Kaťuša 4:27:16 h h, 2. Samuel Sánchez González (Šp.) Euskaltel-Euskadi , 3. Robert Kišerlovski (Chor.) Astana - obaja rovnaký čas ako víťaz, 4. Vasiľ Kiryjenka (Biel.) Movistar +2 s, 5. Lars Petter Nordhaug (Nór.) Sky, 6. Daniele Ratto (Tal.) Liquigas-Cannondale - obaja +5, ... 93. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +14:03 min, 120. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +18:44

Poradie po 5. etape: 1. Joaquim Rodríguez Oliver (Šp.) Kaťuša 20:29:18 h, 2. Samuel Sánchez González (Šp.) Euskaltel-Euskadi +9 s, 3. Robert Kišerlovski (Chor.) Astana +26, 4. Lars Petter Nordhaug (Nór.) Sky, 5. Michele Scarponi (Tal.) Lampre - obaja +23, 6. Sergio Luis Henao Montoya (Kol.) Sky +34, ... 53. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +20:02 min, 111. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +48:25.