19. júla 2010

V Portoroži prehra Zuzany Kučovej v 1. kole

Slovenská tenistka Zuzana Kučová podľahla v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Banka Koper Slovenia Open v slovinskom Portoroži (International, dotácia 220 000 USD, ...

zuzana kucova Zuzana Kučová

PORTOROŽ 19. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Zuzana Kučová podľahla v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Banka Koper Slovenia Open v slovinskom Portoroži (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku) rovnako nenasadenej Francúzke Virginii Razzanovej za 92 minút 2:6, 5:7. Favorizovaná Francúzka (128. v rebríčku WTA Tour, ale vlani bola 16.) viedla už 6:2 a 5:2, no Slovenka ešte stačila vyrovnať na 5:5. Koncovku druhého setu však už nedotiahla do víťazného konca. Razzanová využila 5 z 10 možností na brejk, kým jej súperka dve zo štyroch. Dvadsaťosemročná Zuzana Kučová (116.) zaznamenala už piatu turnajovú prehru v 1. kole v rade, keď predtým rovnako hneď v úvode neuspela v Palerme, Bastade, Cuneu a Wimbledone. Staršia zo sestier Kučových si aj za nezdar v 1. kole v Portoroži odnáša 1 bod do rebríčka a základnú prémiu 1725 USD.