Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

25. septembra 2009

V povodí Mekongu objavili 163 nových druhovV roku 2008 sa podarilo v širšom povodí rieky Mekong v juhovýchodnej Ázii objaviť spolu 163 nových živočíšnych a rastlinných druhov. Všetkým však hrozí vyhynutie z dôvodu klimatických ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - V roku 2008 sa podarilo v širšom povodí rieky Mekong v juhovýchodnej Ázii objaviť spolu 163 nových živočíšnych a rastlinných druhov. Všetkým však hrozí vyhynutie z dôvodu klimatických zmien.


Píše sa to v poslednej správe Svetového fondu na ochranu prírody (WWF). Medzi novoobjavenými druhmi je napríklad "žaba živiaca sa vtákmi, zriedkavo lietajúci vták alebo gekon s mimozemským vzhľadom". Celkovo sa vedcom na území štátov Kambodža, Laos, Mjanmarsko, Thajsko, Vietnam a čínskej provincie Junan podarilo opísať 100 nových rastlín, 28 rýb, 18 plazov, 14 obojživelníkov, dvoch cicavcov a jedného vtáka.

Táto oblasť je veľmi bohatá na život, čoho dôkazom je až 1068 druhov, ktoré tam objavili v rozmedzí rokov 1997 až 2007. Väčšina z nich je však v súčasnosti ohrozená, nakoľko globálne otepľovanie zmenšuje ich už aj taký obmedzený areál výskytu. Predstavitelia Organizácie spojených národov (OSN) budú práve v thajskej metropole Bangkok budúci týždeň diskutovať o klimatických zmenách.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dáni poslali do oscarového boja drámu Ukrutne šťastní
<< predchádzajúci článok
V Bratislave odovzdali ceny Hudobného fondu