05. októbra 2008

V Prahe aj v nedeľu triumf Rangers

Aj v nedeľňajšom druhom pražskom stretnutí zámorskej NHL bol úspešnejší tím New York Rangers. "Jazdci zdolali Tampu Bay rovnakým výsledok ako v sobotu 2:1. Víťaz premiérového Victoria Cupu tak ...

PRAHA 5. októbra (WEBNOVINY) - Aj v nedeľňajšom druhom pražskom stretnutí zámorskej NHL bol úspešnejší tím New York Rangers. "Jazdci zdolali Tampu Bay rovnakým výsledok ako v sobotu 2:1. Víťaz premiérového Victoria Cupu tak odchádza z českej metropoly s plným bodovým ziskom. Svoj prvý bod do kanadského bodovania v novom drese Lightning si pripísal slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorého strelu usmernil do siete na konci prvej tretiny Adam Hall. Rangers sa podarilo vývoj skóre obrátiť v druhej tretine, ktorá bola úplne v ich moci. Tím z New Yorku bol v prvých dvoch tretinách oveľa aktívnejší, keď svojho súpera prestrieľal v pomere 33:9. V záverečnej časti hry sa Tampa ešte pokúsila o zvrat, no jej strelci stroskotali na brankárovi Lundqvistovi. V drese "Lightning" bol najvyťaženejším hráčom na ľade práve slovenský bek Meszároš, ktorý strávil na ľade takmer 30 minút. Jeho spoluhráč v obrane Vladimír Mihálik si počas dvanástich minút na ľade do štatistík pripísal jeden mínusový bod a dve trestné minúty. New York Rangers - Tampa Bay 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Góly: 24. Redden (Näslund, Gomez), 33. Gomez (Voros, Redden) - 19. Hall (MESZÁROŠ, Gratton). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Malone - Voros (obaja na 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:19, brankári: Lundqvist - Kölzig. Diváci: 17 085. SITA