Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2007

V sklade našli zrejme zdraviu škodlivé lízanky a žuvačkyNa Slovensku a aj v iných krajinách Európskej únie sa mohli predávať nebezpečné lízanky a žuvačky. Potravinoví inšpektori preverujú tovar v jednom z bratislavských skladov, od ktorého ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Na Slovensku a aj v iných krajinách Európskej únie sa mohli predávať nebezpečné lízanky a žuvačky. Potravinoví inšpektori preverujú tovar v jednom z bratislavských skladov, od ktorého chýbajú akékoľvek doklady. Sklad na Kopčianskej ulici má podľa ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu prenajatý firma DRACCO. V sklade dávali žuvačky a lízanky po dátume spotreby do nových obalov s iným dátumom. Výrobky boli vraj staré aj pol roka. Staré farbivá môžu podľa hovorkyne rezortu Magdalény Fajtovej spôsobiť u detí alergie až ochorenia pečene.

"Je tu určitá snaha ukrývať. Napríklad doklady o pôvode sa zatiaľ nenašli. To samo dokumentuje to, že vyslovene ide o podvod," povedal minister. Pripomenul, že inšpektori ešte postupujú podľa starého zákona o potravinách, kde je možná pokuta do milióna korún. Podľa nového bude môcť byť do 10 miliónov Sk. "Je to názorný príklad toho, že ten zákon dáva priestor na ráznejší postup voči takýmto prípadom," dodal. Minister predpokladá, že kontrolu ukončia dnes. Presné informácie o množstve a škodlivosti tovaru bude mať ráno.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predsedníctvo SMK o L. Nagyovi na budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Kontaminovaného údeného lososa v našich obchodoch nenašli