09. januára 2006

V skratke

Prvý titul, Karta aj pre Dokičovú, Clijstersová „vychovávateľkou“

Prvý titul

Francúzska tenistka Marion Bartoliová získala svoj prvý titul WTA vo dvojhre, keď vo finále turnaja v novozélandskom Aucklande (dotácia 175 000 USD) vyhrala nad Ruskou Verou Zvonarevovou v dvoch setoch 6:2, 6:2. Triumf 37. hráčky svetového rebríčka je o to cennejší, že všetky tri predchádzajúce duely so Zvonarevovou ťahala za kratší koniec. „Moje pocity sa nedajú ani opísať,“ tešila sa zo zisku premiérového titulu 21-ročná Francúzka, ktorá spotrebovala až šesť mečbalov.

Karta aj pre Dokičovú
Organizátori úvodného grandslamového turnaja Australian Open (16. januára-29. januára) pridelili z kvóty voľných kariet do hlavnej súťaže štyri domácim reprezentantom - bývalému finalistovi z Wimbledonu a US Open Markovi Philippoussisovi, ďalej Nicole Prattovej, Peterovi Luczakovi a Sophii Fergusonovej. Medzi ďalšími desiatimi držiteľmi voľných kariet by mali byť aj Srbka Jelena Dokičová, ktorá má aj austrálsky pas a bývalá svetová jednotka slovenského pôvodu, dvojnásobná víťazka Martina Hingisová zo Švajčiarska.

Clijstersová „vychovávateľkou“
Bývalá svetová tenisová jednotka Belgičanka Kim Clijsterová si zobrala pod ochranné krídla dva talenty - 12-ročného čínskeho chlapca a o štyri roky mladšie dievčatko z Indie. Súčasná dvojka rebríčka WTA podpísala zmluvu o finančnej pomoci na prípravu dvoch tenisových nádejí počas exhibičného turnaja v Hongkongu. Clijstersová sa stala víťazkou exhibičného turnaja v Hongkongu, keď vo finále vyhrala  nad svetovou jednotkou Lindsay Davenportovou z USA 6:3, 7:5.