29. januára 2011

V sobotu hladký triumf Dortmundu

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 20. kola I. bundesligy na ihrisku Wolfsburgu hladko 3:0 a upravili svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Leverkusenom opäť ...

futbal Foto: SITA, APBERLÍN 29. januára (WEBNOVINY) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 20. kola I. bundesligy na ihrisku Wolfsburgu hladko 3:0 a upravili svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Leverkusenom opäť na 11 bodov. Dortmund má na svojom konte rovných 50 bodov a je na najlepšej ceste získať svoj siedmy ligový titul a prvý od sezóny 2001/2002. Za domácich "vlkov" odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík.

Obhajca celkového prvenstva Bayern Mníchov uspel na trávniku Werderu Brémy 3:1 a posunul sa na tretie miesto o skóre pred Mainz. Dva góly v zápase strelil obranca domácich Per Mertesacker, ktorý v 47. min otváral skóre duelu a v 76. min si dal "vlastenca". Bavori zaostávajú za druhým Leverkusenom o tri body.

Norimberg si poradil pred vlastným publikom s Hamburgom 2:0 a v tabuľke mu patrí 10. priečka. V zápase sa objavili aj dvaja Slováci v drese domáceho tímu, v 61. min vybehol na ihrisko reprezentant do 21 rokov Róbert Mak a päť minút pred koncom stretnutia sa dostal na trávnik aj útočník Marek Mintál.

Vo večernom zápase zvíťazili hráči Mainzu 05 na pôde Kaiserslauternu 1:0. Celý zápas odohral slovenský obranca hostí Radoslav Zabavník, jeho spoluhráč Miroslav Karhan sedel iba na lavičke náhradníkov. Na hracej ploche sa objavil aj útočník domácich "čertov" Adam Nemec, ktorý nastúpil v 69. minúte.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

1. FC Kaiserslautern - Mainz 05 0:1 (0:1)
Gól: 23. Holtby
Adam Nemec (Kaiserslautern) nastúpil v 69. min. Radoslav Zabavník odohral celý zápas, Miroslav Karhan (obaja Mainz 05) sedel len na lavičke náhradníkov.

Schalke 04 - TSG 1899 Hoffenheim 0:1 (0:1)
Gól: 4. Vorsah

Werder Brémy - Bayern Mníchov 1:3 (0:0)
Góly: 47. Mertesacker - 65. Robben, 76. Mertesacker (vlastný), 86. Klose, ČK: 88. Wiese (Brémy)

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
Góly: 2. Barrios, 40. Sahin, 71. Hummels
Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý zápas a v 68. min dostal žltú kartu.

1. FC Norimberg - Hamburger SV 2:0 (0:0)
Góly: 59. Simons (z pok. kopu), 70. A. Cohen, ČK: 69. Kačar (Hamburg)
Róbert Mak nastúpil v 61. min, Marek Mintál (obaja Norimberg) hral od 85. min.
St. Pauli - 1. FC Kolín 3:0 (2:0)
Góly: 30. a 36. Takyi, 76. Bruns (z pok. kopu)