29. januára 2011

Manchester United nedopustil blamáž, výhru zariadil Owen

V sobotňajšom súboji 4. kola Anglického pohára vo futbale FA Cupu sa favorizovaný Manchester United poriadne potrápil s účastníkom tretej najvyššej súťaže League One FC ...

futbal Foto: SITA, APSOUTHAMPTON 29. januára (WEBNOVINY) - V sobotňajšom súboji 4. kola Anglického pohára vo futbale FA Cupu sa favorizovaný Manchester United poriadne potrápil s účastníkom tretej najvyššej súťaže League One FC Southampton, aby ho napokon zdolal 2:1 a postúpil do ďalšej fázy. Úradujúci vicemajster prehrával 0:1 po presnom zásahu Richarda Chaplowa, favorit však dokázal po prestávke zapnúť na vyššie obrátky. Tréner "červených diablov" Alex Ferguson, ktorý urobil v základnej jedenástke až sedem zmien oproti predchádzajúcemu duelu, poslal po zmene strán na trávnik skúsenú dvojicu Ryan Giggs a Nani. V 65. min vyrovnal skóre mexický útočník Javier Hernández a o jedenásť minút neskôr rozhodol o výhre Manchestru Michael Owen. V drese United si premiéru odkrútil brankár Anders Lindegaard, ktorý prišiel na Old Trafford z dánskeho FK Aalesund.

"Súper hral dobre, vo svojej súťaži sa mu darí. V FA Cupe sú to vždy náročné zápasy, najmä v prvom polčase kladie protivník veľký odpor. Potom sa často stáva, že kvalitnejší tím začne ma navrch, súperovi dochádza dych a prídu aj nejaké góly. Tak to bolo aj v tomto stretnutí," povedal autor víťazného presného zásahu Michael Owen v pozápasovom televíznom rozhovore.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola Anglického pohára vo futbale (FA Cup) - hralo sa na 1 víťazný zápas, v prípade remízy sa stretnutie bude opakovať:

FC Everton - FC Chelsea 1:1 - Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov
Southampton - Manchester United 1:2
Aston Villa - Blackburn Rovers 3:1
Swansea - Leyton Orient 1:2
Birmingham City - Coventry City 3:2
Bolton Wanderers - Wigan Athletic 0:0
Burnley - Burton Albion 3:1
Sheffield United - Hereford 4:1
Stevenage - Reading 1:2