Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2007

V spore o univerzity s Rakúskom sa rysuje kompromisV dlhotrvajúcom spore medzi Rakúskom a Európskou komisiou o kvóty pre zahraničných študentov na rakúskych univerzitách sa črtá kompromis, naznačil v stredu rakúsky kancelár Alfred Gusenbauer. ...Zdieľať

VIEDEŇ 17. októbra (WEBNOVINY) - V dlhotrvajúcom spore medzi Rakúskom a Európskou komisiou o kvóty pre zahraničných študentov na rakúskych univerzitách sa črtá kompromis, naznačil v stredu rakúsky kancelár Alfred Gusenbauer. Brusel podľa neho pristúpi na prechodné obdobie v trvaní piatich rokov, počas ktorého zostanú kvóty v platnosti a zúčastnené strany sa budú snažiť o kompromis, povedal Gusenbauer. Odvolal sa pritom na list od predsedu EK Josého Manuela Barrosa.

Obmedzenia pre zahraničných študentov, ktorí sa uchádzajú o prijatie na rakúskych vysokých školách, napadla komisia na Európskom súdnom dvore. Podľa Viedne sú kvóty potrebné na obmedzenie náporu nemeckých študentov v niektorých odboroch, najmä medicíne. ECJ však konštatoval, že rakúsky systém diskriminuje občanov iných členských krajín únie.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EK začala konanie voči SR a ďalším 11 krajinám
<< predchádzajúci článok
Diskusné stretnutie na tému PPP projekty

V spore o univerzity s Rakúskom sa rysuje kompromis - diskusné fórum čitateľov