06. januára 2015

V šprinte totálny triumf Nóriek, naši muži stroskotali v kvalifikácii

Nórska bežkyňa Marit Björgenová

Nórska bežkyňa Marit Björgenová Foto: TASR/AP
Val Müstair 6. januára (TASR) - Tretiu etapu 9. ročníka prestížnej série Tour de Ski totálne ovládli nórske bežkyne na lyžiach. V šprinte voľnou technikou na 1,4 km vo švajčiarskom stredisku Val Müstair obsadili všetky tri miesta na pódiu, vo finále zvíťazila Marit Björgenová o 1,97 sekundy pred krajankou Heidi Wengovou, tretia skončila Ingvild Flugstad Östbergová (+2,41). Björgenová si tak upevnila vedenie v celkovom hodnotení Svetového pohára.

Slovensko nemá na Tour de Ski medzi ženami zastúpenie, Alena Procházková dala prednosť príprave v talianskom stredisku Livigno.

Ekipy sa teraz presunú do talianskeho Dobbiaca (7.-8. januára), sedemetapový seriál vyvrcholí vo Val di Fiemme (10.-11. januára).

Šprint mužov pre Pellegrina

Šprint mužov voľnou technikou na 1,4 km vo švajčiarskom stredisku Val Müstair v rámci prestížnej série Tour de Ski sa stal korisťou Federica Pellegrina. Taliansky bežec na lyžiach sa v utorkovom finále presadil pred dvojicou Nórov, druhý skončil Petter Northug (+0,18), tretí Martin Johnsrud Sundby (+0,19).

Z dvojice slovenských reprezentantov ani jeden nepostúpil z kvalifikácie, Peter Mlynár skončil na 75. priečke, Martin Bajčičák bol 81.