Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. septembra 2007

V teréne zasahuje 49 hasičov, pomáha im aj jeden člnNa Slovensku nasadili do boja s povodňovou situáciou 49 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s 12 kusmi techniky, jedným člnom a čerpadlami. Ako agentúru SITA informovala ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Na Slovensku nasadili do boja s povodňovou situáciou 49 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s 12 kusmi techniky, jedným člnom a čerpadlami. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Alena Bučeková, 12 hasičov prehľadávalo zatopené územie, pretože dostali hlásenie, že v Devínskej Novej Vsi, kde sa vybrežila voda z rieky Moravy do polí, bolo počuť volanie o pomoc. Pátraciu akciu nakoniec odvolali, pretože na zaplavenom území nikoho nenašli. V Trnavskom kraji v Skalici a Holíči dvaja hasiči s jedným zásahovým vozidlom a čerpadlom asistovali pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc.

Najhoršia situácia z hľadiska hroziacich povodní je na rieke Kysuca v okrese Čadca, kde vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. V smere z Kysuckého Lieskovca do Ochodnice rozvodnená rieka narušila most, podľa Bučekovej hasiči tam stále zasahujú, čerpajú vodu zo zatopených pivníc, prečisťovali odvodňovacie kanály. V Turzovke hasiči čerpajú vodu z pivníc. Z rieky Kysuca pri obci Dunajov hasiči zachraňovali vodiča s autom AUDI, ktorý zišiel z cesty do rieky a voda ho po sklá zaplavila. Vodičovi sa podarilo dostať sa na strechu auta, odkiaľ ho hasiči s pomocou lana zachránili. Vybrežili sa tiež potoky v Rakovej, Ochodnici a vo Vyšnej nad Kysucou. Najväčšie problémy spôsobili zapratané znečistené korytá potokov. V Žilinskom kraji nasadili 35 hasičov, 10 kusov techniky a čerpadlá.

V obci Ľutina v okrese Sabinov v Prešovskom kraji vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. Na mieste zasahujú traja hasiči a jedno zásahové vozidlo.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrekonštruovaná antická Gerulata je oficiálne otvorená
<< predchádzajúci článok
Začal sa jubilejný 350. Radvanský jarmok