Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2010

V tomto týždni žiaden nový prípad prasacej chrípkyNový prípad pandemickej chrípky, tzv. prasacej, sa tento týždeň na Slovensku nevyskytol a za posledných šesť dní si nevyžiadala ani jeden život. Nahlásený bol ...Zdieľať
chripka pacient Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Nový prípad pandemickej chrípky, tzv. prasacej, sa tento týždeň na Slovensku nevyskytol a za posledných šesť dní si nevyžiadala ani jeden život. Nahlásený bol jeden prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia s pneumóniou (SARI). Od 3. novembra, teda začiatku monitorovania, do dnešného dňa bolo zaznamenaných 413 prípadov SARI. Chorobe podľahlo 84 ľudí, pričom v 55 prípadoch bol laboratórne potvrdený pandemický vírus A(H1N1). Doteraz ho potvrdili v 124 prípadov. Základné ochorenie, ktoré mohlo ovplyvniť klinický priebeh ochorenia, malo 239 chorých, čo je 57,9 %.

V tomto týždni bolo hlásených 27 118 akútnych respiračných ochorení (ARO), čo je v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles chorobnosti o 15,4 percenta. Komplikácie nastali u 623 ľudí, čo sú 2,3 percenta. Ochorenia hlásilo 53 percent lekárov pre deti a dorast a 41 percent praktických lekárov pre dospelých. Výchovno-vzdelávací proces prerušili v jednom predškolskom zariadení v Košickom kraji. V zariadení sociálnych služieb Olichov v okrese Zlaté Moravce, ktorý má 203 klientov, zaevidovali 30 ochorení na ARO. Ako chrípka a chrípke podobné ochorenia bolo hlásených 2 831 ochorení, čo je 10,4 percenta zo všetkých ARO. Oproti minulému týždňu je to pokles o 18,5 percenta.

Informáciu agentúre SITA poskytol hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
H.Ch. Andersena a Jána Pavla II. spája jeden dátum
<< predchádzajúci článok
Obama sa stretne s bývalým východným blokom

V tomto týždni žiaden nový prípad prasacej chrípky - diskusné fórum čitateľov