Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

01. júna 2011

V Trnave sa dá dnes kúpať zadarmoLetné kúpalisko Castiglione dnes ako jediné v Trnave privítalo návštevníkov. Množstvo ľudí už od rána využíva príležitosť kúpať sa v prvý deň sezóny zadarmo. ...Zdieľať
termalne kupalisko Ilustračné foto: SITA/Dušan HeinTRNAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Letné kúpalisko Castiglione dnes ako jediné v Trnave privítalo návštevníkov. Množstvo ľudí už od rána využíva príležitosť kúpať sa v prvý deň sezóny zadarmo. Kúpalisko s vyhrievanou vodou bude podľa správcu Marka Baka otvorené denne od 9:00 do 19:00, v júli až do 20:00. Vstupné sa oproti vlaňajšku nemenilo, za celodenný vstup sa platí 1,5 eura. K dispozícii je jeden päťdesiatmetrový bazén a tri bazéniky pre deti, kapacita kúpaliska je 1 500 návštevníkov.


Ďalšie trnavské kúpalisko v Kamennom mlyne plánuje jeho prevádzkovateľ Peter Pejkovič otvoriť 17. júna. Aby sa prírodná voda aspoň trochu prehriala, musia byť podľa Pejkoviča aspoň tri dni za sebou s teplotou nad 30 stupňov Celzia. Prevádzkovateľ priznáva, že pred tohtoročnou sezónou urobil len nevyhnutné opravy, na väčšie, ktoré by si areál vyžadoval, nemá dostatok peňazí. Vstupné bude rovnako ako vlani 1,20 eura, kapacita kúpaliska v peknom prírodnom prostredí je 2 200 ľudí.

Kúpalisko v súkromnom areáli pri Mestskej športovej hale oficiálne pre verejnosť neotvoria. Kúpať sa v ňom bude dať len na vlastnú zodpovednosť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia klepla po prstoch bankomatovej mafii
<< predchádzajúci článok
Korupcia je na Slovensku rozšírená podľa 80 % manažérov

V Trnave sa dá dnes kúpať zadarmo - diskusné fórum čitateľov