![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Nedeľa 2.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Dnes je Pamiatka zosnulých
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilustračná snímka Foto: TASR/Jana VodnákováKonečná suma však môže byť nižšia, všetko závisí od výsledkov súťaže verejného obstarávania, ktoré bude robiť Banskobystrická regionálna správa ciest.
Podľa predsedu komisie dopravy v zastupiteľstve samosprávneho kraja Juraja Družbackého najmenej zo všetkých okresov kraja vyčlenili poslanci na okres Zvolen - 207.000 eur. Je totiž štatisticky zmapované, že z ciest vo vlastníctve kraja má tento okres 83 percent vo veľmi dobrom alebo výbornom stave. Na cesty v okrese Detva smeruje 431.000 eur a približne 595.000 eur je určených na cesty v okrese Krupina.
Pri výbere ciest určených na opravu poslanci zohľadňovali dĺžku cestnej siete v jednotlivých okresoch a tiež počet kilometrov ciest, ktoré sú v havarijnom stave. Opravovať sa napríklad budú aj komunikácie, ktoré ostali z minulých rokov nedokončené.
Aj nad rámec schválených ciest sú ešte ďalšie, ktoré bude treba čo najskôr zrenovovať. Takou je napríklad cesta v okolí Očovej či v Železnej Breznici, pod ktorou sa zosúva svah. Takéto úseky chcú poslanci zaradiť do druhého balíka z prebytku hospodárenia kraja, ktorý sa bude rozdeľovať na zastupiteľstve ešte v máji.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
