Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2009

V Urumči napadli injekčnou striekačkou najmenej 476 ľudíNajmenej 476 ľudí vyhľadalo od 20. augusta lekárske ošetrenie potom, čo ich niekto bodol injekčnou striekačkou v čínskom meste Urumči v ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang. Útoky hypodermickými ...Zdieľať
PEKING 3. septembra (WEBNOVINY) - Najmenej 476 ľudí vyhľadalo od 20. augusta lekárske ošetrenie potom, čo ich niekto bodol injekčnou striekačkou v čínskom meste Urumči v ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang. Útoky hypodermickými ihlami vyvolali v meste nové napätie medzi väčšinovým čínskym etnikom Chanov a Ujgurmi. Ako informovala štátna televízia, medzi obeťami útokov injekčnými striekačkami bolo 433 Chanov a 12 Ujgurov, ostatní boli príslušníkmi iných etník.


Čínska agentúra Sin-chua vo štvrtok informovala, že ulice Urumči zaplnili tisíce Chanov, ktorí od úradov žiadajú bezpečnostné garancie, že k podobným útokom už nepríde. Protesty sú zatiaľ pokojné. Agentúra tiež uviedla, že obsah striekačiek doteraz nikoho nenakazil.

Urumči bolo dejiskom násilných nepokojov aj v júli. Počas násilných protestov regionálneho väčšinového etnika Ujgurov proti chanskému obyvateľstvu, ktoré vypukli 5. júla, prišlo o život takmer 200 ľudí a zranenia utrpelo 1 700 ďalších. Aj napriek oficiálnym vyhláseniam o pokoji v oblasti obyvatelia tvrdia, že situácia je stále napätá.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIEVIDZA: Policajti pri pamätníku chytili trojicu priamo pri sexe
<< predchádzajúci článok
V Škótsku má byť referendum o nezávislosti

V Urumči napadli injekčnou striekačkou najmenej 476 ľudí - diskusné fórum čitateľov