Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2009

Novinár, ktorý písal o Arctic Sea, utiekol z RuskaRuský novinár v stredu utiekol zo svojej vlasti po tom, ako spochybnil oficiálnu verziu úradov, podľa ktorej záhadne zmiznutú loď Arctic Sea neuniesli piráti. Informovala o tom britská televízna stanica ...Zdieľať
MOSKVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Ruský novinár v stredu utiekol zo svojej vlasti po tom, ako spochybnil oficiálnu verziu úradov, podľa ktorej záhadne zmiznutú loď Arctic Sea neuniesli piráti. Informovala o tom britská televízna stanica BBC. Michail Vojtenko, ktorý prišiel aj s teóriu, že plavidlo prevážalo zbrane, podľa vlastných slov čelil zo strany úradov v Moskve vyhrážkam o zatknutí.


Editor internetového portálu Sovfracht, ktorý sa zaoberá problematikou námorníctva, pre BBC ako jeden z prvých uviedol, že je "nonsens", aby boli do kauzy únosu Arctic Sea zapletení militanti. Vojtenko sa teraz nachádza v Turecku. Ako ďalej uviedol v rozhovore pre britskú televíziu, dostal viacero telefonátov od "dôležitých ľudí", pravdepodobne členov ruskej tajnej služby FSB. "Kým som mimo Ruska, cítim sa bezpečne," uviedol.

Nákladnú loď Arctic Sea s ruskou posádkou, ktorá plávala pod maltskou vlajkou, uniesli 24. júla piráti a pre podozrenie z únosu zatkli dvoch Rusov, dvoch Lotyšov a štyroch Estóncov. Loď podľa ruského ministerstva obrany uniesli vo švédskych teritoriálnych vodách Baltského mora. Lokalizovali ju o tri týždne neskôr približne 500 kilometrov od Kapverdských ostrovov pri západnom pobreží Afriky. Loď vyrazila z Fínska a mierila do alžírskeho prístavu Bidžája, kontakt s ňou sa však po niekoľkých dňoch od vyplávania záhadne prerušil.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Obvinili ôsmich únoscov Arctic Sea, tých si mal niekto najať (28. 8. 2009)
 Únoscovia Arctic Sea neboli piráti, ale vášniví ochranári (28. 8. 2009)
 Kapitán Arctic Sea chcel oklamať lode, ktoré ich našli (26. 8. 2009)
 Záhadná loď prevážala ešte záhadnejší náklad (26. 8. 2009)
 Podľa médií Arctic Sea prevážala rakety s plochou dráhou letu (20. 8. 2009)
 O únose záhadne zmiznutej lode vedeli v Moskve už dlhšie (19. 8. 2009)
 Zatkli únoscov nákladnej lode Arctic Sea (18. 8. 2009)
 Objavili loď Arctic Sea, jej zmiznutie zostáva záhadou (17. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Pred 60 rokmi začali po Prešove jazdiť mestské autobusy
<< predchádzajúci článok
Čaplovič zrušil zmluvu s Xilandom

Novinár, ktorý písal o Arctic Sea, utiekol z Ruska - diskusné fórum čitateľov