05. mája 2017

V úvodnom mítingu Diamantovej ligy triumfovala guliarka Carterová

Michelle Carterová.

Michelle Carterová. Foto: TASR/AP
Dauha 5. mája (TASR) - Atletický seriál prestížnej Diamantovej ligy sa začal v katarskej Dauha. Ako prvé skončili v disciplíne, ktorá je súčasťou seriálu, guliarky. Maximálny počet bodov získala olympijská víťazka Američanka Michelle Carterová so sezónnym maximom 19,32. Tabuľkovej líderke roka Maďarke Mártonovej sa nedarilo, skončila druhá len s 18,99, ktoré si zapísala až v poslednom šiestom pokuse.

Na Hamad Bin Suhaim štadióne bolo celkove na programe 13 disciplín zaradených do seriálu. Spočiatku bolo na ploche horúco s 33 stupňami, pre úvodnú bežeckú disciplínu mužskú štvorstovku výhodné počasie. Bronzový na OH Steven Gardiner z Bahám ju zvládol za 44,60 s a len potvrdil post tabuľkovej jednotky pred skúseným, trikrát zlatým na OH, sedemnásobným majstrom sveta Američanom Merrittom.

O prvý posun najlepšieho výkonu roka sa postaral v behu na 1500 m vicemajster sveta Keňan Elijah Motonei Manangoi časom 3:31,90. Celý beh ovládli Keňania, ktorí si vyhradili prvých šesť miest.