07. apríla 2017

Valverde vyhral kráľovskú etapu na Okolo Baskicka a je nový líder

Španiel Alejandro Valverde.

Španiel Alejandro Valverde. Foto: TASR/AP
Bilbao 7. apríla (TASR) - Španielsky cyklista Alejandro Valverde je blízko k celkovému triumfu na pretekoch Okolo Baskicka. Jazdec tímu Movistar vyhral piatkovú kráľovskú etapu, ktorá viedla z Bilbaa do Eibaru a merala 139,8 km. Druhé miesto obsadil Francúz Romain Bardet (AG2R La Mondiale), tretí bol Kolumbijčan Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac). Rovnaké poradie je aj v celkovej klasifikácii.

Na jej čele Valverde vystriedal svojho krajana Davida De La Cruza (Quick-Step Floors), ktorý v záverečnom stúpaní stratil kontakt s najlepšími a do cieľa prišiel so stratou 22 sekúnd na víťaza. Napriek tomu sa udržal v top 10 priebežného poradia.

Preteky sa skončia v sobotu poslednou etapu, ktorou bude individuálna časovka na 27,7 km.

Okolo Baskicka - 5. etapa (Bilbao - Eibar, 139,8 km):

1. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) 3:26:32 h, 2. Romain Bardet (Fr./AG2R La Mondiale), 3. Rigoberto Uran (Kol./Cannondale-Drapac), 4. Michael Woods (Kan./Cannondale-Drapac), 5. Louis Meintjes (JAR/UAE Team Emirates) - všetci čas ako víťaz, 6. Alberto Contador (Šp./Trek-Segafredo) +3, 7. Jon Izaguirre (Šp./Bahrain-Merida), 8. Sergio Henao (Kol./Sky), 9. Simon Yates (V.Brit./Orica-Scott) - všetci +15, 10. David De La Cruz (Šp./Quick-Step Floors) +22

priebežné poradie po 5. etape: 1. Valverde 20:05:18 h, 2. Bardet, 3. Uran, 4. Woods, 5. Meintjes - všetci čas ako Valverde, 6. Contador +3

FORTUNA LIGA: Prešov zaknihoval v 26. kole mimoriadne dôležitý triumf