Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

Vatikánskeho nuncia obvinil z pohlavného obťažovania už tretí mužIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 14. marca (TASR) - Parížska justičná polícia dostala v pondelok v poradí už tretie trestné oznámenie za sexuálne obťažovanie na vatikánskeho nuncia vo Francúzsku, arcibiskupa Luigiho Venturu. S odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu o tom informovala rozhlasová stanica Europe 1.


Podobne ako v predchádzajúcich prípadoch poškodená osoba obvinila Venturu z pohlavného obťažovania, ku ktorému došlo ešte v roku 2018 počas stretnutia talianskej komunity žijúcej v Paríži.

Parížska prokuratúra začala 24. januára viesť proti 74-ročnému Venturovi vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálnych útokov, na ktoré upozornila parížska radnica.

Venturu následne obvinili z pohlavného obťažovania mladého zamestnanca parížskej radnice, ktorého sa údajne dopustil 17. januára počas novoročného príhovoru starostky Anne Hidalgovej pre diplomatov, náboženských lídrov a zástupcov občianskej spoločnosti.

V poradí druhé trestné oznámenie sa týka sexuálneho obťažovania, ktorého sa Ventura údajne dopustil na rovnakom spoločenskom podujatí, ale rok predtým.

Kariérny diplomat Ventura zastáva post apoštolského nuncia v Paríži od roku 2009. Vzhľadom na túto funkciu má diplomatickú imunitu, takže príslušné orgány ho nemôžu vypočúvať. Poškodení, ako aj ich advokáti sa však už medzičasom obrátili na francúzske ministerstvo zahraničných vecí so žiadosťou, aby Francúzsko požiadalo Vatikán o zrušenie tejto ochrany.

Dôverou v katolícku cirkev na celom svete otriasajú škandály súvisiace s pohlavným zneužívaním, ktoré sa týkajú aj jej vysokých predstaviteľov v Spojených štátoch, Čile, Austrálii, Írsku a iných krajinách.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mali ste viac brigád? Odvodová výnimka platí len na jednu dohodu
<< predchádzajúci článok
Na odvolacom krajskom súde sa začal proces s Ladislavom B.

Vatikánskeho nuncia obvinil z pohlavného obťažovania už tretí muž - diskusné fórum čitateľov