Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. septembra 2007

Vedci objavili najstaršie pozostatky človeka mimo AfrikyVedci objavili najstaršie pozostatky človeka mimo afrického kontinentu. O ázijskom náleze informoval časopis Nature, podľa ktorého vedci naďabili na štyri kostry človeka vzpriameného (Homo ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Vedci objavili najstaršie pozostatky človeka mimo afrického kontinentu. O ázijskom náleze informoval časopis Nature, podľa ktorého vedci naďabili na štyri kostry človeka vzpriameného (Homo erectus), ale mohlo by ísť aj o človeka zručného (Homo habilis) pochádzajúcich z doby asi pred 1,8 miliónmi rokov. Zatiaľ sa však popis "nájdencov" najviac hodí na druh Homo georgicus (človek gruzínsky), popísaný v roku 2002.

Oblasť, v ktorej sa kostry našli - Dmanisi sa nachádza na juhu Gruzínska. Tri z nich kedysi patrili dospelým ľuďom, jedna adolescentovi. Paleontológovia sa zhodli na vzácnosti nájdeného nálezu. Je totiž podľa nich cenné, že sa na jednom mieste objavili kosti niekoľkých ľudí z toho istého obdobia. Vďaka tomu sa dajú napríklad lepšie určiť ich spoločné fyziologické črty respektíve určiť odchýlky. "Sme iba na začiatku pozorovania populácie, ktorá tu žila," povedal vedúci tímu David O. Lordkipanidze.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa ZZP je zmena nemocníc na a.s. nevyhnutná
<< predchádzajúci článok
Diabetici riskujú slepotu len aby nepribrali