17. júla 2006

Veľmoci čakajú na prvé víťazstvo na Tour de France

Tradičné cyklistické veľmoci Belgicko, Taliansko, USA a Holandsko stále čakajú na 93. ročníku pretekov Tour de France na etapové víťazstvo. Zatiaľ najviac prvenstiev vybojoval pre Austráliu Robbie McEwen, ...

PAU 17. júla (WEBNOVINY) - Tradičné cyklistické veľmoci Belgicko, Taliansko, USA a Holandsko stále čakajú na 93. ročníku pretekov Tour de France na etapové víťazstvo. Zatiaľ najviac prvenstiev vybojoval pre Austráliu Robbie McEwen, ktorý sa presadil v troch šprintérskych koncovkách. Tri víťazstvá majú na svojom konte aj domáce Francúzsko (Jimmy Casper, Sylvain Calzati a Pierrick Fedrigo) a Španielsko (dvakrát Oscar Freire, raz Juan Miguel Mercado). Po dvaja víťazi boli z Nemecka (Mathias Kessler, Jens Voigt) a Ukrajiny (Sergej Gončar, Jaroslav Popovič), kým po jednom etapovom prvenstve vybojovali Rus Denis Meňšov a Nór Thor Hushovd.

Do konca Tour de France ostáva ešte šesť etáp, tri z nich budú náročné alpské, dve rovinaté a k tomu jedna časovka. Aspoň na jedno prvenstvo myslí Belgičan Tom Boonen. Úradujúci majster sveta vyhral v tejto sezóne 17 pretekov, ale na francúzskych cestách sa nevie presadiť a pravidelne prehráva s McEwenom. Američania už zaznamenali rovnako ako Taliani druhé miesta, ale na najvyššom stupni ešte nestáli.

Hrbatý v ATP Entry 22., v Champions Race 45.