Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. decembra 2013

Vianočnú pohľadnicu treba poslať najneskôr 20. decembraVianočné pohľadnice rodine či blízkym by mali ľudia posielať najneskôr 20. decembra, aby ich pošta stihla doručiť ešte pred vianočnými sviatkami. A to je ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván
Bratislava 17. decembra (TASR) - Vianočné pohľadnice rodine či blízkym by mali ľudia posielať najneskôr 20. decembra, aby ich pošta stihla doručiť ešte pred vianočnými sviatkami. A to je už v tom prípade potrebné na zaslanie využiť 1. triedu. Upozorňuje na to Slovenská pošta, podľa ktorej je posledným možným termínom na doručenie zásielok pondelok 23. decembra.


V prípade, že sa ľudia rozhodnú poslať pohľadnice ako klasické zásielky 2. triedy, v rámci Slovenska prídu adresátovi na druhý pracovný deň po dni podania. "V tomto prípade by ich mali poslať najneskôr 19. decembra," priblížila hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Ak chcú Slováci posielať pohľadnice svojim blízkym do zahraničia, mali by myslieť na ešte skoršie termíny. Napríklad v krajinách EÚ si pohľadnica nájde svojho adresáta zvyčajne do siedmich pracovných dní. "Ak si však zákazník zvolí 1. triedu, bude to spravidla do piatich dní," uviedla Pondelová. Ľudia však môžu v tomto prípade využiť aj expresné služby pošty. V prípade krajín EÚ to znamená doručenie zásielky do troch až päť dní.

Keď chcú Slováci poslať darčeky poštou ako balíky, aby prišli adresátovi v rámci Slovenska ešte pred Vianocami, mali by ich odovzdať na pošte najneskôr 19. decembra. Ale to už s využitím balíka 1. triedy. Balíky 2. triedy treba posielať ešte skôr, a to 18. decembra.

Aj u balíkov však môžu ľudia využiť expresné zásielky. Aby bola takáto zásielka dodaná do Vianoc, mali by ju podať najneskôr 20. decembra. "V prípade, ak zákazník posiela krehký a ľahko rozbitný tovar, napríklad sklo, porcelán či elektroniku, odporúčame poslať ho ako zásielku so službou 'Krehké'," dodala Pondelová.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia sa obáva, že Janukovyč v Moskve podpíše nevýhodné zmluvy
<< predchádzajúci článok
Vodca Kim Čong-un sa zúčastnil na obrade k výročiu úmrtia svojho otca

Vianočnú pohľadnicu treba poslať najneskôr 20. decembra - diskusné fórum čitateľov