29. marca 2014

LeBron James nastrieľal 17 bodov, pridal 12 asistencií a 10 doskokov a výrazne sa tak zaslúžil o piatkové víťazstvo basketbalistov Miami na palobovke Detroitu 110:78. V podaní Jamesa to bol prvý ...

lebron DETROIT 29. marca (WEBNOVINY) - LeBron James nastrieľal 17 bodov, pridal 12 asistencií a 10 doskokov a výrazne sa tak zaslúžil o piatkové víťazstvo basketbalistov Miami na palobovke Detroitu 110:78. V podaní Jamesa to bol prvý triple-double sezóny a tridsiaty siedmy v kariére.

Zo štatistického hľadiska je ešte zaujímavé, že na naplnenie troch najdôležitejších dvojciferných štatistík nepotreboval ani jeden bod, prihrávku či doskok v záverečnej štvrtine zápasu. Toto sa hviezdnemu krídelníkovi mu stalo v kariére iba štvrtý raz. Triple-doble dosiahol aj Kevin Love, ktorý pomohol k vysokému víťazstvu Minnesoty nad zdecimovanými Los Angeles Lakers 143:107.

Z pohľadu domácich ide o najvyššie víťazstvo v klubovej histórii a Love k nemu prispel 22 bodmi, 10 prihrávkami a 10 doskočenými loptami. Hráči Minnesoty mali v tomto stretnutí 67,1 percenta úspešnosť streľby z poľa, čo je najvyššia tímová štatistika z celej tejto sezóny.

Dvojciferný počet bodov nastrieľalo až sedem hráčov Timberwolves, lídrom bol s 26 bodmi čiernohorský pivot Nikola Pekovič. V stretnutí Orlando - Charlotte muselo o víťazovi rozhodnúť až predĺženie. Pevnejšie nervy mali domáci Magic, ktorí zvíťazili 110:105. Lídrom víťazného tímu bol pivot Nikola Vučevič s 22 bodmi a 20 doskokmi. Iba piaty raz v kariére sa mu podarilo dosiahnuť zápas s minimálne 20 bodmi a 20 doskokmi.