14. februára 2018

Slovenský hráč Bostonu Bruins Zdeno Chára (vpravo) oslavuje so spoluhráčom Charliem McAvoyom gól do prázdnej siete Calgary Flames v zápase zámorskej hokejovej NHL v Bostone 13. februára 2018. Foto: TASR/AP
New York 14. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na stredu v zámorskej NHL svojím gólom k víťazstvu Bostonu 5:2 nad Calgary. Kapitán Bruins spečatil v 57. minúte do prázdnej bránky triumf domáceho tímu, bol to pre neho šiesty presný zásah v sezóne. Jeho krajan Marek Hrivík sa nezmestil do zostavy Flames.

V ďalšom stretnutí Detroit so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zdolal doma Anaheim tesne 2:1. "Králi" z Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom neuspeli na ľade Caroliny, kde prehrali 3:7. Hetrikom sa na suverénnej výhre Hurricanes podieľal obranca Justin Faulk.

Hráči New Yorku Islanders podľahli Columbusu 1:4. V domácej bránke odchytal celý zápas Jaroslav Halák, ktorý čelil až 51 súperovým strelám, za svoj chrbát pustil štyri puky. Buffalo si poradilo s Tampou Bay 5:3, hosťom pre zranenie nohy stále chýba slovenský brankár Peter Budaj.

Winnipeg otočil domáci duel s Washingtonom a zvíťazil 4:3 po predĺžení. Slovenský útočník v službách Jets Marko Daňo sledoval zápas ako zdravý náhradník z tribúny.

Výsledky NHL:

Boston - Calgary 5:2 /CHÁRA za domácich 1+0/,
Buffalo - Tampa Bay 5:3,
Carolina - Los Angeles 7:3,
New York Islanders - Columbus 1:4 /HALÁK v domácej bránke inkasoval štyri góly, mal 47 úspešných zákrokov/, Philadelphia - New Jersey 4:5 pp a sn,
Pittsburgh - Ottawa 6:3,
Detroit - Anaheim 2:1,
Minnesota - New York Rangers 3:2,
Nashville - St. Louis 4:3 pp,
Winnipeg - Washington 4:3 pp,
Vegas - Chicago 1:1 po 1. tretine,
San Jose - Arizona 1:1 v 1. tretine

PIATY DEŇ na ZOH: V troch príbehoch aj Shiffrinová