18. októbra 2016

Na archívnej snímke vpravo slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára, vľavo hráč Flyers Michael Raffl v prípravnom zápase hokejovej NHL Boston Bruins - Philadelphia Flyers (1:0 pp) v noci na 9. októbra 2016. Foto: TASR/AP
New York 18. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal svoj premiérový gól v novom ročníku zámorskej NHL. V noci na utorok spečatil triumf Bostonu na ľade Winnipegu 4:1 presným zásahom do prázdnej bránky domácich 49,1 sekundy pred koncom tretej tretiny. Víťazný zásah si pripísal Čech David Pastrňák vo svojom 100. zápase v profilige.

Detroit si na domácom ľade suverénne poradil s Ottawou 5:1 a dočkal sa prvého víťazstva v sezóne. Jednou asistenciou sa na tom podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si tak otvoril svoj bodový účet. Na brankára "senátorov" Andrewa Hammonda vyslal spolu päť striel. Prvým hetrikom kariéry sa v domácom drese blysol Mike Green.

Švédsky útočník Gabriel Landeskog rozhodol v predĺžení o víťazstve Colorada v Pittsburghu 4:3 a hokejisti New Yorku Rangers zdolali doma San Jose 7:4.