26. mája 2015

Na snímke ľavé krídlo Anaheim Ducks Matt Beleskey (vpravo) sa teší z víťazného gólu v predĺžení piateho zápasu finále Západnej konferencie semifinále play off NHL v pondelok 25. mája 2015 v kalifornskom Anaheime. Na snímke vľavo ...

Na snímke ľavé krídlo Anaheim Ducks Matt Beleskey (vpravo) sa teší z víťazného gólu v predĺžení piateho zápasu finále Západnej konferencie semifinále play off NHL v pondelok 25. mája 2015 v kalifornskom Anaheime. Na snímke vľavo brankár Chicago Blackhawks Corey Crawford. Foto: TASR/AP/Mark J. Terrill
Anaheim 26. mája (TASR) - Hokejisti Anaheimu triumfovali v noci na utorok v piatom zápase finále Západnej konferencie NHL na domácom ľade na Chicagom 5:4 po predĺžení a vedú sériu hranú na štyri víťazstvá 3:2. Sú tak jednu výhru od postupu do finále Stanleyho pohára.

V drese Blackhawks odohral slovenský krídelník Marián Hossa 14:44 minúty a pripísal si bod za asistenciu.

Víťazný gól Ducks strelil už po 45 sekundách predĺženia Matt Beleskey, pre ktorého to bol siedmy gól v play off. Anaheim môže sériu ukončiť v zápase číslo šesť v noci na štvrtok v United Center a postúpiť do prvého jeho finále Stanley Cupu od roku 2007. Hostia prehrávali necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby 2:4, keď Hossa prihrávkou vyzval Jonathana Toewsa k zníženiu, ten istý hráč 37 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal a poslal duel do extračasu. V ňom už po 45 sekundách rozhodol Beleskey, ktorý dorazil do siete strelu Ryana Keslera.