12. januára 2013

V sobotu bolo na programe 22. kolo najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Z ôsmich zápasoch sa zrodili štyri remízy. Najväčší debakel zaznamenali hráči Stoke City, ...

jonathan walters LONDÝN 12. januára (WEBNOVINY) - V sobotu bolo na programe 22. kolo najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Z ôsmich zápasoch sa zrodili štyri remízy.

Najväčší debakel zaznamenali hráči Stoke City, ktorých Chelsea rozstrieľala 4:0. Za najväčšieho smoliara zápasu by mohli s prehľadom vyhlásiť ofenzívneho stredopoliara Stoke City Jonathana Waltersa, ktorý stretli dva vlastné góly.

Za stavu 0:0 poslal do brány vlastenca tesne pred koncom prvého polčasu, druhý zásah do vlastnej siete zaznamenal v 62 minúte. Čierny deň "zaklincoval" v 90. minúte, keď nepremenil pokutový kop.

Stoke City - Chelsea 0:4

Aston Villa si pripísala na domácom ihrisku ďalšiu, už 11. prehru. Tentokrát podľahla Southamptonu. Slovenský brankár v službách Evertonu Ján Mucha do bojov proti Swansea City nezasiahol. Jeho tím rovnako ani súper gól nestrelili. Hráči Fulhamu si pripísali iba jeden bod za remízu, pričom po prvom polčase viedli nad Wiganom Athletic 1:0.

Diváci nevideli ani jeden gól v zápase Norwich City verzus Newcastle United. Rovnako ani v dueli Queens Park Rangers proti Tottenham Hotspur.

Futbalisti Readingu sa postarali o menší zázrak. Osem minút pred koncom zápasu prehrávali s West Bromwich Albion 0:2. Všetko sa otočilo v 82. minúte, keď Jimmy Kebe znížil na 1:2, o štyri minúty neskôr vyrovnal na 2:2 z pokutového kopu Adam Le Fondre. Víťazný gól Readingu strelil Pavel Pogrebňak v poslednej minúte hracieho času. Hráči Sunderlandu zvíťazili na domácom ihrisku nad West Ham United 3:0.

Reading - West Bromwich Albion 3:2

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2012/2013:

19. Reading 22 3 7 12 26:42 16
20. QPR 22 2 8 12 17:36 14 Aston Villa - Southampton 0:1 (0:1)

Norwich City - Newcastle United 0:0

Reading - West Bromwich Albion 3:2 (0:1)
Góly: 82. Kébé, 88. Le Fondre (z pok. kopu), 90. Pogrebňak - 19. a 69. Lukaku

Stoke City - Chelsea 0:4 (0:1)
Góly: 45.+ a 62. Walters (obidva vlastné), 65. Lampard (z pok. kopu), 73. Hazard