Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. júla 2019

Video: Galérii vo Florencii vrátili maľbu, ktorú ukradol nacistický vojak pre svoju manželkuNemecko vrátilo galérii v talianskej Florencii obraz holandského zátišia, ktorý ukradol ustupujúci nacistický vojak ako darček pre svoju manželku. Na odhalení majstrovského diela Váza s kvetmi ...Zdieľať
obraz 676x451 22.7.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecko vrátilo galérii v talianskej Florencii obraz holandského zátišia, ktorý ukradol ustupujúci nacistický vojak ako darček pre svoju manželku.


Na odhalení majstrovského diela Váza s kvetmi holandského maliara Jana van Huysuma sa v Palazzo Pitti, renesančnom paláci, ktorý je súčasťou Galérií Uffizi, zúčastnili aj nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas a jeho taliansky rezortný kolega Enzo Moavero. Van Huysum sa stal slávnym pre jeho nádherné detailné zobrazovanie kvetín.

Riaditeľ Uffizi Nemec Eike Schmidt predtým urgoval svoju rodnú krajinu, aby dielo vrátila. Aby zdramatizoval svoju výzvu, uverejnil obrázky maľby s označením "hľadaný". Jeho "občiansku a morálnu odvahu" ocenil aj taliansky šéf diplomacie Moavero.
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Galérii vo Florencii vrátili maľbu, ktorú ukradol nacistický vojak pre svoju manželku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Partizánsku brigádu Stalin pomenovali po sovietskom vodcovi
<< predchádzajúci článok
Princ George oslavuje šieste narodeniny

Video: Galérii vo Florencii vrátili maľbu, ktorú ukradol nacistický vojak pre svoju manželku - diskusné fórum čitateľov