08. decembra 2011

Hrdina stredajšieho zápasu Dinamo Záhreb - Olympique Lyon (1:7) v záverečnom 6. kole bojov v D-skupine futbalovej ligy majstrov 2011/2012 Bafétimbi Gomis sa postaral o najrýchlejší hetrik v histórii tejto ...

gombis ZÁHREB 8. decembra (WEBNOVINY) - Hrdina stredajšieho zápasu Dinamo Záhreb - Olympique Lyon (1:7) v záverečnom 6. kole bojov v D-skupine futbalovej ligy majstrov 2011/2012 Bafétimbi Gomis sa postaral o najrýchlejší hetrik v histórii tejto súťaže.

Tri góly za sedem minút vrátane prvého presného zásahu ešte z úvodného polčasu znamenajú prekonanie výkonu Mika Newella z anglického Blackburnu Rovers, ktorý v decembri 1995 trikrát rozvlnil sieť nórskeho Rosenborgu Trondheim v rozpätí deviatich minút. Dvadsaťšesťročný senegalský útočník Gomis napokon pridal aj svoj štvrtý presný zásah, takúto porciu v jednom dueli zvládol ako siedmy v LM.

Výsledok je rekordom pre Olympique v najprestížnejšom kontinentálnom pohári a zároveň najťažšou prehrou v histórii pre Dinamo na európskej scéne. Lyon pri rovnosti bodov s Ajaxom Amsterdam a zhodne bezgólových vzájomných dueloch postúpil do jarného osemfinále zásluhou lepšieho skóre, hoci pred stredajším rozuzlením zaostával o 7 gólov. Holandský klub prehral doma s Realom Madrid 0:3.