24. októbra 2012

Hrdinom utorňajšieho stretnutia 3. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 medzi BATE Borisov a FC Valencia (0:3) bol útočník španielskeho tímu Roberto Soldado. ...

futbal MINSK 24. októbra (WEBNOVINY) - Hrdinom utorňajšieho stretnutia 3. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 medzi BATE Borisov a FC Valencia (0:3) bol útočník španielskeho tímu Roberto Soldado.

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ potvrdil povesť kanoniera a v Minsku, kde hráva svoje domáce zápasy v pohárovej Európy BATE Borisov, sa prezentoval hetrikom.

Člen širšieho kádra španielskej reprezentácie najprv v nadstavenom čase prvé polčasu poslal hostí do vedenia premeneným pokutovým kopom, potom v druhom polčase rozvlnil sieť prudkým volejom a tretí gól pridal v obkľúčení troch brániacich hráčov súpera.

"Výsledok tomu nenasvedčuje, ale nebol to jednoduchý zápas. Kľúčom k úspechu bol prvý gól, po ňom museli domáci otvoriť hru, čím sa nám naskytlo viac priestoru. Do stretnutia sme išli koncentrovaní a od prvej minúty sme si zodpovedne plnili povinnosti. Najdôležitejší bude nasledujúci duel. Prípadné víťazstvo nás môže posunúť do 'vyraďovačky'," cituje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA) slová Roberta Soldada.

Na čele F-skupiny je práve FC Valencia so šiestimi bodmi, rovnaký počet však získali aj BATE Borisov a tretí v poradí Bayern Mníchov. Štvrtá priečka patrí francúzskemu mužstvu OSC Lille, ktoré v doterajších troch zápasoch nebodovalo.

"Bavori" v utorok vyhrali vo Francúzsku 1:0, keď skóroval z pokutového kopu Thomas Müller. V nasledujúcom kole si tímy vymenia úlohy hostiteľov, Borisov nastúpi vo Valencii a mníchovský Bayern privíta v Allianz Arene OSC Lille.

Bt0-3Vl[Matchhighlight.com]hl by matchhighlight1