15. februára 2019

Na archívnej snímke sa Tomáš Tatar a jeho spoluhráč Brendan Gallagher.

Na archívnej snímke sa Tomáš Tatar a jeho spoluhráč Brendan Gallagher. Foto: TASR/AP
New York 15. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na piatok v zámorskej NHL, ani jeho gól však nezabránil prehre Montrealu 1:3 na ľade Nashvillu.

Bol to pre neho 18. presný zásah a 41. bod v prebiehajúcej sezóne.

Ottawa v obrane s Christiánom Jarošom prehrala v Detroite 2:3 a naďalej tak zostáva na poslednom mieste ligovej tabuľky. Neuspela ani Arizona s útočníkom Richardom Pánikom, ktorá podľahla na domácom ľade St. Louis hladko 0:4. Blues potvrdili výbornú formu, pripísali si ôsme víťazstvo v rade.

Suverénny líder súťaže z Tampy Bay deklasoval doma Dallas 6:0, v drese Lightning chýbal pre zranenie v dolnej časti tela slovenský obranca Erik Černák.

Výsledky NHL:

Columbus - New York Islanders 0:3, Florida - Calgary 3:2 pp a sn, Detroit - Ottawa 3:2, Tampa Bay - Dallas 6:0, Nashville - Montreal 3:1 /TATAR za hostí 1+0/, Winnipeg - Colorado 1:4, Chicago - New Jersey 5:2, Arizona - St. Louis 0:4, Vegas - Toronto 3:6, Los Angeles - Vancouver 2:2 v 3. tretine, San Jose - Washington 1:4 v 3. tretine

NBA: Knicks zastavili sériu prehier, Westbrook s ďalším triple double