08. januára 2017

Hokejisti Los Angeles Kings ďakujú svojmu brankárovi Slovákovi Petrovi Budajovi po výhre 4:1 proti Ottawe Senators v zápase zámorskej hokejovej NHL v Los Angeles, 10. decembra 2016.Tretí sprava Slovák Marián Gáborík. Foto: TASR/AP
New York 8. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prelomil v zámorskej NHL jedenásťzápasové strelecké mlčanie a v noci na nedeľu prispel jedným gólom k triumfu Los Angeles nad Minnesotou 4:3 po predĺžení. Bol to jeho druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe. V bránke sa z víťazstva tešil jeho krajan Peter Budaj.

Obranca Zdeno Chára sa jednou asistenciou podieľal na hladkej výhre Bostonu na Floride 4:0 a pripísal si aj dva plusové body. Čistým kontom sa zaskvel brankár hostí Tuukka Rask. Andrej Sekera zaznamenal gólovú prihrávku pri úspechu Edmontonu na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení.

NHL - výsledky:

Buffalo - Winnipeg 4:3,
Philadelphia - Tampa Bay 4:2,
Los Angeles - Minnesota 4:3 pp /za domácich Gáborík 1+0, Budaj 24 striel/21 zákrokov/,
Toronto - Montreal 3:5,
Ottawa - Washington 0:1,
Florida - Boston 0:4 /za hostí Chára 0+1/,
New Jersey - Edmonton 1:2 pp /za hostí Sekera 0+1/,
Columbus - NY Rangers 4:5, St. Louis - Dallas 4:3,
Arizona - NY Islanders 2:1 pp a sn,
Calgary - Vancouver 3:1, San Jose - Detroit 6:3

NBA: Chicago vyhralo v dráme nad Torontom