01. novembra 2015

Futbalista FC Barcelona Luis Suarez sa teší po strelení svojho jubilejného 300. gólu v kariére v sobotňajšom zápase 10. kola španielskej Primera División Getafe CF - FC Barcelona v Getafe 31. októbra 2015. Foto: TASR/AP
Madrid 1. novembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid a FC Barcelona v sobotňajších dueloch 10. kola španielskej Primera División nezaváhali a bok po boku sa držia na špici tabuľky. Real si doma poradil s UD Las Palmas 3:1, Barcelona triumfovala na ihrisku Getafe 2:0. Tretia je s trojbodovým odstupom už Celta Vigo, ktorá po výhre 3:2 na ihrisku San Sebastianu preskočila Atletico Madrid.

"Biely balet" pod vedením trénera Rafaela Beniteza išiel rýchlo do vedenia po chladnokrvnom zakončení Isca už v 4. minúte a v 14. minúte už bolo 2:0 - ôsmym gólom v sezóne La Ligy zvýšil Cristiano Ronaldo, ktorý sa hodil do centra Marcela a hlavou nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Las Palmas síce znížilo, ale v 43. minúte po individuálnej akcii dal na konečných 3:1 Jese. Real má 24 bodov a túto sezónu v lige ešte neprehral.

"Opäť sme mali senzačný štart, v prvom polčase sme hrali naozaj veľmi dobre. Aj v druhom sme chceli udržať rovnakú intenzitu. Žiaľ, to sa nám nepodarilo a už sme neboli schopní pridať ďalší gól," hodnotil kouč domácich Rafa Benitez. Real inkasoval v novej sezóne španielskej najvyššej súťaže vôbec prvýkrát na svojom štadióne, no naďalej je na čele vďaka lepšiemu skóre pred Barcelonou. Domáci sa museli opäť zaobísť bez viacerých opôr - na listine zranených sú brankár Keylor Navas, Sergio Ramos, James Rodriguez, Karim Benzema i Gareth Bale.

Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo sa teší po strelení gólu v stretnutí sobotňajšieho 10. kola Primera Division Real Madrid - UD Las Palmas v Madride 31. októbra 2015. Biely balet zvíťazil na domácom trávniku nad UD Las Palmas 3:1. Foto: TASR/AP

Neymar zostal lídrom tabuľky ligových strelcov. Deviatym presným zásahom v sezóne spečatil triumf Barcelony na ihrisku Getafe a má na konte o jeden gól viac ako Cristiano Ronaldo. Spolu s ďalším strelcom Luisom Suarezom sú naďalej ofenzívnym motorom Kataláncov pri neúčasti zraneného Lionela Messiho. "Myslím, že sme hrali veľmi rozumne. Kontrolovali sme loptu počas celého zápasu a snažili sa nájsť cestu k bránke súpera. Getafe je totiž mužstvo, ktoré vám nedá veľa priestoru," povedal po stretnutí Suarez, ktorý zaznamenal jubilejný 300. gól v kariére. Uruguajčan má rovnako ako Ronaldo na konte v tejto sezóne osem ligových zásahov.