08. apríla 2014

Futbalisti španielskeho klubu Real Madrid a anglického mužstva FC Chelsea postúpili do semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014. Španieli vo štvrťfinále vyradili Borussiu Dortmund, Angličania ...

willian thiago silva BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti španielskeho klubu Real Madrid a anglického mužstva FC Chelsea postúpili do semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014. Španieli vo štvrťfinále vyradili Borussiu Dortmund, Angličania francúzsky tím Paríž St-Germain.

"Biely balet" je v semifinále štvrtýkrát po sebe

Real cestoval do nemeckého Dortmundu s pohodlným trojgólovým náskok, keď pred vlastnými fanúšikmi zvíťazil 3:0. Už v 17. min mohol pridať postupovú poistku pre "biely balet" Angel di María, no nepremenil pokutový kop po ruke Piszczek. Vzápätí nepochodil na opačnej strane Mchitarjan, no v 23. min sa už nemýlil Marco Reus. Ten o ďalších 14 minút neskôr pridal aj druhý presný zásah a Real sa začal báť o postup. Po zmene strán spálil Mchitarjan tri obrovské šance v rozpätí piatich minút a vytúžený gól, ktorý by zápas posunul do predĺženia, už domáci futbalisti nestrelili a zvíťazili "len" 2:0.

Španielsky vicemajster Real postúpil do semifinále LM už štvrtýkrát po sebe. V prípade celkového víťazstva a zisku trofeje sa stane európskym kráľom už desiatykrát. Real neskóroval na pôde súpera v najprestížnejšom európskom pohári prvýkrát po sérii 22 duelov s aspoň jedným streleným gólom, predtým vyšiel naprázdno v Lyone pri prehre 0:1 v osemfinále LM 2009/2010. Počas spomenutej série prehral len v štyroch z týchto meraní síl, z toho však tri razy v Nemecku.

PSG hral bez Ibrahimoviča

Londýnčania si z Paríža priniesli dvojgólové manko po prehre 1:3. Bližšie k postupu ich v utorok posunul v 33. min striedajúci André Schürrle, ktorý už 18. min nahradil zraneného Hazarda. Anglického mužstvo po zmene strán v 52. a 55. min trafilo len brvno súperovej bránky.

Po sérii gólových šancí na oboch stranách rozhodol v 88. min o postupe Chelsea ďalší hráč z lavičky - Demba Ba v páde vystrelil a prekonal brankára súpera na 2:0. Francúzske mužstvo nastúpilo bez svojej najväčšia hviezda Zlatana Ibrahimoviča, ktorý sa zranil v prvom vzájomnom dueli v Parku princov.

Súhrn výsledkov utorňajších odvetných stretnutí štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014:

FC Chelsea (Angl.) - Paríž St-Germain (Fr.) 2:0 (1:0)
- prvý zápas: 1:3, Chelsea postupuje do semifinále

Góly: 31. Schürrle, 88. Demba Ba, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - David Luiz, Lampard (66. Demba Ba) - Willian, Oscar (81. Torres), E. Hazard (18. Schürrle) - Eto'o
PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Thiago Motta - Verratti (55. Cabaye), Matuidi - Lucas Moura (84. Marquinhos), Lavezzi (73. Pastore) - Cavani

Borussia Dortmund (Nem.) - Real Madrid (Šp.) 2:0 (2:0)
- prvý zápas: 0:3, Real postupuje do semifinále

Góly: 24. a 37. M. Reus, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (81. Aubameyang), M. Friedrich, Hummels, Durm - Jojič, Kirch - Grosskreutz, H. Mchitarjan, M. Reus - R. Lewandowski
Real: Casillas - D. Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, F. Coentrao - llarramendi (46. Isco), Xabi Alonso, Modrič - A. di María (73. Casemiro), G. Bale - Benzema (90.+ Varane)