11. januára 2015

Nedeľňajšie prestížne rímske derby v rámci 18. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A prinieslo ...

francesco totti Futbalisti AS Rím remizovali s Laziom 2:2, kapitán 'vlkov' Francesco Totti vyrovnal rekord.MILÁNO 11. januára (WEBNOVINY) - Nedeľňajšie prestížne rímske derby v rámci 18. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A prinieslo remízu 2:2. Lepšie začalo hosťujúce Lazio, ktoré po prvom polčase viedlo 2:0, o aspoň bod pre domáci tím AS sa dvoma gólmi postarala po zmene strán ikona klubu Francesco Totti.

Po vyrovnávajúcom góle sa Totti rozutekal k domácim priaznivcom, s ktorými si urobil na mobilný telefón fotografiu typu "selfie". AS Rím je so 40 bodmi na druhej pozícii, Lazio o priečku nižšie zaostáva za mestským rivalom o deväť bodov.

Sobotňajšie výsledky 18. kola Serie A nájdete -----> V TOMTO ČLÁNKU

Hráči milánskeho Interu si poradili na domácom štadióne Giuseppeho Meazzu s janovským FC 3:1. Skóre otvoril v 12. minúte argentínsky útočník Rodrigo Palacio a v 39. minúte sa strelecky presadil jeho krajan Mauro Icardi. Janov zásluhou talianskeho obrancu Alessandra Izza znížil päť minút pred koncom, priaznivcov domácich "nerazzurri" však už o tri minúty upokojil srbský stopér Nemanja Vidič. Za hostí nastúpil v 53. minúte slovenský reprezentant Juraj Kucka.

O 20.45 h sa začne šláger medzi štvrtým SSC Neapol a lídrom Juventusom Turín. Ak domáci naplno zabodujú, posunú sa na tretiu priečku o sedem bodov za "starú dámu".

Výsledky nedeľňajších stretnutí 18. kola Serie A:

Inter Miláno - FC Janov 3:1 (2:0)
Góly: 12. Palacio, 39. Icardi, 88. N. Vidič - 85. Izzo
Juraj Kucka (FC Janov) hral od 53. min.

AS Rím - Lazio Rím 2:2 (0:2)
Góly: 48. a 64. Totti - 25. Mauri, 29. F. Anderson

Atalanta Bergamo - Chievo Verona 1:1 (0:0)
Góly: 72. Zappacosta - 90. Lazarevič, ČK: 89. Bellini (Atalanta) po 2. ŽK

Cagliari - Cesena 2:1 (2:0)
Góly: 11. Joao Pedro, 27. Donsah - 89. Brienza

Fiorentina - Palermo 4:3 (1:0)
Góly: 20. Pasqual, 51. Basanta, 65. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti (z pok. kopu)

Sampdoria Janov - Empoli 1:0 (0:0)
Gól: 49. Éder

Hellas Verona - Parma 3:1 (1:0)
Góly: 39. J. Sala, 72. L. Toni, 90.+ Valoti - 64. Lodi