16. apríla 2012

Futbalisti Chelsea porazili v nedeľňajšom semifinálovom zápase v anglickom pohári FC Cup v londýnskom derby Tottenham vysoko 5:1. Víťazný gól, ktorý strelili hráči "The Blues" však gólom ...

juan mata LONDÝN 15. apríla  - Futbalisti Chelsea porazili v nedeľňajšom semifinálovom zápase v anglickom pohári FC Cup v londýnskom derby Tottenham vysoko 5:1. Víťazný gól, ktorý strelili hráči "The Blues" však gólom nebol, pretože lopta sa nedostala za bránkovú čiaru.

V 49. minúte vznikol po rohovom kope Franka Lamparda pred bránkou "kohútov" závar. Lopta sa odrazila k útočníkovi londýnskej Chelsea Juanovi Matovi, ktorý neváhal a vystrelil na bránu.

Loptu pred bránkovou čiarou zastavili spoločne brankár Carlo Cudiccini a obranca Benoît Assou-Ekotto. V rovnakom čase bol na bránkovej čiare aj kapitán "modrých" John Terry, ktorý musel vidieť, že lopta za bránkovú čiaru neprešla.

Strieľajúci Juan Mata sa však začal radovať z druhého gólu v sieti Tottenhamu. Predtým skóroval v 43. minúte Didier Drogba. Po chvíli sa k oslavám pridali aj jeho spoluhráči. Hlavný rozhodca Martin Atkinson, ktorý bude asistovať Howardovi Webbovi na majstrovstvách Európy pár sekúnd rozmýšľal, či má gól uznať alebo nie. Nakoniec ukázal, že platí.

Hráči Tottenhamu voči verdiktu protestovali, ale rozhodnutie hlavného arbitra už nezmenili. "Bola iba blízko čiary. Mal som perfektný výhľad. Štyria hráči pokrývali bránkovú čiaru, preto netuším, ako sa mohla lopta cez ňu dostať. Čiarový mi povedal, že on o góle nerozhodol. Uznal ho hlavný," povedal k spornej situácii stredopoliar Spurs Scott Parker.

Aj niektorí hráči Chelsea uznali, že druhý gól duelu vo Wembley nemal platiť. "Už dlhšie voláme po technológii bránkovej čiary. Veríme, že sa veci konečne pohnú správnym smerom," poznamenal kapitán Chelsea John Terry.

Matov gól volal po elektronickej kontrole bránkovej čiary

Ešte do konca apríla Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) spustí poslednú fázu testovania dvoch systémov elektronickej kontroly polohy lopty v blízkosti bránkovej čiary. Finalistami sú z tenisu známe Jastrabie oko (Hawk-Eye) založené na snímaní trajektórie lopty kamerami z dielne korporácie Sony a nemecko-dánska technológia GoalRef pracujúca na princípe magnetických polí a so špeciálnou loptou.

"Posledné plánovacie stretnutie sa konalo v piatok a druhá fáza testovania sa začne ešte pred koncom apríla, pokračovať bude aj v máji," oznámila FIFA. Dva finálové návrhy vybrala Rada Medzinárodnej futbalovej asociácie (IFAB), ktorá by mala 2. júna schváliť víťaza výberu.

"Kohúti" aj napriek spornému inkasovanému gólu zápas zdramatizovali. V 56. minúte znížil na rozdiel gólu Gareth Bale. Viac gólov už futbalisti z White Hart Lane nestrelili a keďže hráči Chelsea sa v ďalšom priebehu presadili ešte trikrát zaslúžene postúpili do finále FA Cupu.

V 77. minúte presne trafil Ramires, o štyri minúty neskôr pridal ďalší gól Frank Lampard a v 90. minúte uzavrel piatym gólom zápas Florent Malouda.

Futbalisti Chelsea sa o titul pobijú s FC Liverpool. "The Reds" porazili v sobotňajšom semifinále Everton 2:1

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia semifinále anglického pohára FA Cup: (hralo sa na jeden zápas):

Tottenham - Chelsea 1:5 (0:1) - do finále postupuje Chelsea
Góly: 56. Bale - 43. D. Drogba, 49. Mata, 77. Ramires, 81. Lampard, 90. Malouda