26. októbra 2015

Radosť hráčov LA Kings po strelenom góle v prvej tretine zápasu s Edmontonom Oilers v nedeľu 25. októbra 2015. Foto: TASR/AP
New York 26. októbra (TASR) - Vzájomný súboj slovenských hokejistov v noci na pondelok v NHL medzi útočníkom Los Angeles Mariánom Gáboríkom a obrancom Edmontonu Andrejom Sekerom vyznel výsledkovo pre Gáboríka, ktorého Kings vyhrali v Kanade 3:2. Natiahli tak sériu víťazných zápasov na päť. Sekera odohral vyše 22 minút a zaznamenal plusový bod, Gáborík bol na ľade takmer 13 minút a zaknihoval okrem troch striel aj mínusku.

V bránke hostí sa 26 úspešnými zákrokmi prezentoval Jonathan Quick. Oilers prehrali druhý súboj za sebou.

Winnipeg na domácom ľade zdolal Minnesotu 5:4, keď viedol už 5:1 a napokon ešte musel ustáť záverečný silný tlak Wild. V Madison Square Garden domáci New York Rangers zvíťazili nad Calgary 4:1 a dostali sa na post lídra divízie.