Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júla 2013

Video: V USA havarovalo juhokórejské lietadlo, hlásia obeteNa medzinárodnom letisku v americkom San Franciscu v sobotu havarovalo dopravné lietadlo typu Boeing 777. Na palube sa v tom čase nachádzalo 16 členov posádky a až 291 pasažierov. Nehoda si ...Zdieľať
san francisco lietadlo nehoda SAN FRANCISCO 7. júla (SITA) - Na medzinárodnom letisku v americkom San Franciscu v sobotu havarovalo dopravné lietadlo typu Boeing 777.


Na palube sa v tom čase nachádzalo 16 členov posádky a až 291 pasažierov. Nehoda si vyžiadala najmenej dve obete, desiatky ďalších ľudí utrpeli zranenia.

Stroj bol po núdzovom pristátí značne poškodený a valil sa z neho dym. Na zverejnených záberoch vidieť, ako sa z lietadla odlomil takmer celý chvost.

S ohňom bojovali desiatky hasičov a úrady preventívne uzavreli aj celý areál letiska.

Boeing patril spoločnosti Asiana Airlines a vyrazil z juhokórejskej metropoly Soul. Prvé správy naznačovali, že stroj narazil do morskej hrádze na letisku, oficiálne závery prebiehajúceho vyšetrovania však ešte stále nezverejnili. Na záberoch publikovaných v médiách a na sociálnej sieti Twitter vidieť, ako zo stroja vychádzajú zranení ľudia s pomocou nafukovacích núdzových rámp. Najmenej desať ľudí je zranených kriticky, z nich dve sú deti. Medzi cestujúcimi bolo 141 Číňanov, 77 Juhokórejčanov a 61 občanov USA, informovala Asiana Airlines.

Na sociálnej sieti Twitter sa niekoľko hodín po nehode objavila správa, ktorej autorom je údajne jeden pasažierov lietadla. "Práve sme núdzovo pristáli v San Franciscu. Chvost je odtrhnutý. Takmer všetci vyzerajú byť v poriadku," napísal istý David Eun. Na fotografiách však vidieť, ako takmer celý trup lietadla zhorel.

Dvojprúdové lietadlo Boeing 777 je jedným z najpoužívanejších na svete a pre jeho veľkú kapacitu ho využívajú najmä na dlhšie medzikontinentálne lety.
    Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matka našla ročného synčeka v pračke, chlapček neprežil
<< predchádzajúci článok
V Dolnom Kubíne vznikne 120 nových pracovných miest

Video: V USA havarovalo juhokórejské lietadlo, hlásia obete - diskusné fórum čitateľov