19. júla 2013

ViOn Zlaté Moravce prehral s MFK Ružomberok 1:3 v 2. kole Corgoň ligy

V piatkovej predohrávke 2. kola Corgoň ligy sa hral obojstranne svižný futbal.

Zlaté Moravce 19. júla (TASR) - V piatkovej predohrávke 2. kola Corgoň ligy sa hral obojstranne svižný futbal.

Tomáš Ďubek, autor dvoch gólov Foto: TASR

Prebiehala 9. minúta, keď na Orávikov center si šikovne nabehol Nurkovič, ktorý hlavou k pravej žrdi otvoril gólový účet stretnutia. Po štvrťhodine hry so v dobrej pozícii ocitol Zreľák, jeho pokus odvrátil v poslednej chvíli Pintér na rohový kop. V 24. minúte rozohrali domáci peknú akciu po osi Orávik - Pavlenda s nevydarenou koncovkou Nurkoviča. Po polhodine hry domáci stratili loptu v stredovom kruhu, aby sa následne dostal do dobrej streleckej príležitosti Zreľák, ktorý však trestuhodne prestrelil. Vyrovnanie priniesla 40. minúta, keď nedôraz v zadných radoch domácich využil Ďubek a z 12 metrov prekonal Kuciaka. Dokonalý obrat v skóre zariadil v 43. minúte Kana, ktorý bombou z 10 metrov nedal Kuciakovi šancu.

Vstup do druhého dejstva vyšiel hosťom dokonale. V 46. minúte Ďubekova parádna strela skončila ešte na ľavej žrdi Kuciakovej bránky, aby z nasledujúcej akcie Zošákov center našiel úplne voľného Ďubeka, ktorý hlavou pohodlne zvyšoval na 3:1. Od tohto momentu hostia ovládli stred poľa, dobre kombinovali a domáci len ťažko hľadali cestu k pokutovému územiu. V 66. minúte mohlol meniť skóre Zočák, jeho strele z hranice 16-tky chýbali decimetre. Z protiútoku na opačnej strane Babicovu dobre mierenú strelu k opačnej žrdi Nikolič vytesnil na roh. V 79. minúte ponúkol na striebornom podnose Ďubek gól Zosákovi, ten však trestuhodne prestrelil. V 89. minúte sa Obročníkova strela odrazila od brvna na bránkovú čiaru, hostia však nebezpečenstvo zažehnali. Ružomberok ukázal kvalitu a po zásluhe si odnáša zo Zlatých Moraviec tri body.

Hlasy trénerov:

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Mali sme dobrý vstup do stretnutia, dali sme rýchly gól. Potom sa však ukázali naše problémy v defenzíve. Po treťom góle bol súper na koni, hrozil ešte z brejkových situácií. Verím, že sa budeme zlepšovať. Musíme popracovať hlavne na defenzíve."

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Dnešný zápas hodnotím pozitívne z našej strany. Ako výsledkovo tak i kvalitou hry. Bolo dobré, že sa nám ešte do polčasu podarilo otočiť výsledok. Po treťom góle sme to zvládli, aj keď tam mali zo dve šance. Je začiatok sezóny, víťazstvo je pre nás dôležité, avšak ešte musíme vylepšiť určité detaily."

ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:3 (1:2)

Góly: 9. Nurkovič - 40. a 47. Ďubek, 42. Kana. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Nurkovič, Pavlenda (obaja ViOn), 1224 divákov

Zostavy a striedania:

Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Majerník, Farkaš (70. Candrák), Pintér - Obročník - Orávik, Babic, Sabo (57. Bolinha), Pribula (74. Vaniš) - Nurkovič

Ružomberok: Nikolič – Maslo, Greššák, Adamovič, Nosek - Bartoš (90.+ Práznovský) - Ďubek, Zošák, Kana, Nagy (87. Lupták) - Zreľák (90. Almaský)