10. marca 2010

Víťazom prvej etapy na Tirreno-Adriatico Gerdemann

Víťazom stredajšej prvej etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico sa stal Nemec Linus Gerdemann. Pretekár tímu Milram triumfoval v 148 km dlhej etape ...

Peter Velits

ROSIGNANO SOLVAY 10. marca (SITA) - Víťazom stredajšej prvej etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico sa stal Nemec Linus Gerdemann. Pretekár tímu Milram triumfoval v 148 km dlhej etape z Livorna do Rosignano Solvay v čase 3:36:15 h, druhý v rovnakom čase skončil Španiel Pablo Lastras García a tretiu pozíciu obsadil dánsky reprezentant Matti Breschel. Jediný Slovák v 174-člennom štartovom poli Peter Velits obsadil 26. priečku v rovnakom čase ako víťaz. Vo štvrtok pokračujú preteky druhou etapou z Montecatini do Terme, ktorá meria 165 km.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:
1. etapa (Livorno - Rosignano Solvay, 148 km): 1. Linus Gerdemann (Nem.) Team Milram 3:36:15 h, 2. Pablo Lastras García (Šp.) Caisse d'Epargne, 3. Matti Breschel (Dán.) Saxo Bank, 4. Luca Paolini (Tal.) Acqua & Sapone, 5. Yauheni Hutarovič (Belg.) Francaise des Jeux, 6. José Joaquim Rojas (Šp.) Caisse d'Epargne, ... 26. Peter Velits (SR) Team Milram - všetci rovnaký čas ako víťaz.

Priebežné poradie po 1. etape: 1. Linus Gerdemann (Nem.) Team Milram 3:36:05 h, 2. Pablo Lastras García (Šp.) Caisse d'Epargne +4s, 3. Matti Breschel (Dán.) Saxo Bank +6, 4. Fabian Wegmann (Nem.) Team Milram +8, 5. Cadel Evans (Austr.) BMC Racing Team +9, 6. Luca Paolini (Tal.) Acqua & Sapone +10, ... 27. Peter Velits (SR) Team Milram +10.