10. novembra 2007

Víťazstvo slovenských volejbalistiek nad Belgičankami

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili na olympijskom predkvalifikačnom turnaji 2. skupiny v bulharskom Gabrove nad Belgičankami za 89 minút 3:1 (23, -24, 23, 22). Slovenky tak súperkám ...

GABROVO 10. novembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili na olympijskom predkvalifikačnom turnaji 2. skupiny v bulharskom Gabrove nad Belgičankami za 89 minút 3:1 (23, -24, 23, 22). Slovenky tak súperkám odplatili prehru zo septembrového európskeho šampionátu, kde im v základnej skupine podľahli 0:3. V aktuálnej tabuľke sa dostali na 2. miesto, ale už bez šance na postup, Belgičanky sú naopak bez víťazstva na poslednej 5. priečke.

Vo vyrovnanom zápase mali v koncovke prvého dejstva viac šťastia zverenky trénerskej dvojice Miroslav Čada - Ľubomír Petráš a vyhrali ho najtesnejším výsledkom 25:23. Zdalo sa, že Belgičanky pokazený úvod psychicky zlomil, pretože nástup do druhého setu mali katastrofálny. Slovenky v ňom stále viedli, v závere sa však karta obrátila a prehrali ho 24:26. Začínalo sa teda od začiatku. Aj v treťom sete mali navrch slovenské volejbalistky, ale rovnako ako prvý aj tento vyhrali 25:23. Vo štvrtom sete sa súperiace tímy striedali vo vedení iba do prvého technického oddychového času. Potom Slovenky odskočili na 16:10 a aj keď sa Belgičanky spamätali a začali ich náskok znižovať, už si víťazstvo nenechali vziať.
V sobotu je v Gabrove ešte na programe zápas Bulharsko - Rumunsko, ktorý môže definitívne rozhodnúť o postupujúcom zo skupiny do hlavnej kvalifikačnej fázy, ktorá je na programe v januári 2008 v Nemecku.