Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2009

Vlády Ukrajiny a Ruska budú v sobotu rokovať o plyneRusko a Ukrajina sa dohodli, že v sobotu usporiadajú schôdzku v Moskve, na ktorej budú diskutovať o spore o cenu zemného plynu. Informovali o tom vo štvrtok ruské médiá, ktoré citovali tlačovú službu ...Zdieľať
MOSKVA 15. januára (WEBNOVINY) - Rusko a Ukrajina sa dohodli, že v sobotu usporiadajú schôdzku v Moskve, na ktorej budú diskutovať o spore o cenu zemného plynu. Informovali o tom vo štvrtok ruské médiá, ktoré citovali tlačovú službu ukrajinskej vlády. Rusko-ukrajinský spor o cenu plynu spôsobil zastavenie jeho tranzitu do Európskej únie cez Ukrajinu. Premiérka Ukrajiny Júlia Tymošenková a ruský premiér Vladimir Putin sa telefonicky rozprávali v noci zo stredy na štvrtok, uviedla tlačová agentúra Interfax. "Počas rozhovoru sa dohodli na tom, že v sobotu sa v Moskve uskutoční rokovanie medzi vládami oboch štátov o problematike plynu," dodala agentúra.


Až 80 percent ruského plynu sa do Európy dostáva cez Ukrajinu. V období chladnej zimy viaceré krajiny centrálnej a východnej Európy pokles ruských dodávok tvrdo zasiahol. Slovensko je bez dodávok ruského plynu už deviaty deň. Okrem Slovenska je postihnutá aj Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Nemecko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Grécko, Macedónsko, Turecko, Taliansko, Slovinsko, Francúzsko a Srbsko.
SITA/AP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovensko je bez ruského plynu už deviaty deň (15. 1. 2009)
 Na Ukrajine a v Rusku chce Fico rokovať o plyne (14. 1. 2009)
 Ani po týždni sa SR plynu z Ruska nedočkala (14. 1. 2009)
 Ukrajina odmietla žiadosť SR o zemný plyn (14. 1. 2009)
 EK pohrozila Rusku a Ukrajine právnymi krokmi (14. 1. 2009)
 Fico nechce hľadať v plynovej kríze vinníka, chce zabezpečiť plyn (14. 1. 2009)
 Putin vyzval Európu, aby vplývala na Ukrajinu (14. 1. 2009)
 Putin deklaroval jasný záujem dodávať plyn do SR, tvrdí Fico (14. 1. 2009)
 Po benzíne zdražejú aj bežné tovary (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Kúriť možno aj obyčajnou vodou zo studne
<< predchádzajúci článok
V Košiciach je ohrozených takmer päťsto pracovných miest