01. januára 2018

Vlhová piata v paralelnom slalome v Osle, triumf Shiffrinovej

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová, archívna snímka.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann
Oslo 1. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila piata v novoročnom paralelnom slalome Svetového pohára. V nórskom Osle na slávnom Holmenkollene podľahla vo štvrťfinále o jednu stotinu Švajčiarke Mellanié Meillardovej. Vo finále zdolala fenomenálna Američanke Mikaela Shiffrinová o 17 stotín sekundy Švajčiarku Wendy Holdenerovú a slávila 37. triumf v seriáli.

V súboji o tretie miesto Meillardová o desať stotín zvíťazila nad Švédkou Fridou Hansdotterovou a dosiahla prvé pódiové umiestnenie v SP. Preteky v Osle, ktoré sa išli v hustej hmle, sa rátali do celkovej klasifikácie klasického slalomu. Body sa pre semifinalistov pridelili podľa vzorca 100-80-60-50. Vlhová získala za delené piate miesto 40 bodov. Shiffrinová si vďaka plnému zásahu upevnila vedenie v celkovom poradí SP i v slalome, v ktorom má pred Vlhovou 135-bodový náskok.

Vo vyraďovacej fáze sa predstavilo 16 pretekárok. V mestských paralelkách sa po 1. kole udeľuje maximálny odstup 50 stotín a to aj v prípadoch, keď pretekár(ka) stratí viac, alebo dokonca keď ani jazdu nedokončí. Vlhová v osemfinále vyradila Nemku Marinu Wallnerovú, ktorá v prvej jazde zaostala o 15 stotín a druhú nedokončila. Vo štvrťfinále však nestačila na Meillardovú napriek deväťstotinovemu náskoku z úvodnej jazdy.