Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. februára 2024

Vo veku 52 rokov zomrel slovenský herec, hudobník a zabávač Marcel NemecNaposledy účinkoval v bratislavskom divadle La Komika, v divadle Karola Vosátka ho diváci mohli vidieť v niekoľkých tituloch pre dospelých a troch rozprávkach.Zdieľať
Vo veku 52 rokov zomrel herec Marcel Nemec

Vo veku 52 rokov zomrel slovenský herec, hudobník a zabávač Marcel Nemec. Úmrtie potvrdil umelcov kolega a kamarát, rozhlasový moderátor Ľudovít Jakubove - Mravec.


Nemec vyštudoval herectvo na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Hral v niekoľkých divadlách, aj po boku Milana Lasicu, Júliusa Satinského či Bolka Polívku.

So spolužiakmi založil satiricko-umelecký súbor Jána Kopytu, s ktorým hrával autorské predstavenia a kabarety. S Kopytovcami (Sáva Popovič, Henrich Platek, Mravec) nahral niekoľko albumov. Účinkoval aj v duu Mc Sava & Marcela (Popovič a Nemec).

Naposledy účinkoval v bratislavskom divadle La Komika, v divadle Karola Vosátka ho diváci mohli vidieť v niekoľkých tituloch pre dospelých a troch rozprávkach.

Televízna Dvojka si osobnosť Nemca pripomenie v piatok o 20.10 h v premiérovej epizóde tolkšou Anjeli strážni. Ako ďalej informuje RTVS, ide o posledný rozhovor, ktorý nedávno umelec poskytol pre verejnoprávnu televíziu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: V Česku vyvinuli systém, ktorý policajtom umožní na diaľku zastaviť auto
<< predchádzajúci článok
Dire Straits Experience už o mesiac v Bratislave