Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. mája 2019

Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky


Tagy: úmrtie

Vo veku 97 rokov zomrela americká herečka a speváčka Doris Day. Jej nadácia Doris Day Animal Foundation potvrdila, že naposledy vydýchla v pondelok v ranných hodinách vo svojom dome v Carmel Valley v ...Zdieľať
doris day 676x512 LOS ANGELES 13. mája (WebNoviny.sk) - Vo veku 97 rokov zomrela americká herečka a speváčka Doris Day. Jej nadácia Doris Day Animal Foundation potvrdila, že naposledy vydýchla v pondelok v ranných hodinách vo svojom dome v Carmel Valley v Kalifornii v kruhu najbližších.


"Day mala na svoj vek výborné zdravie, až kým nedávno nedostala vážny zápal pľúc, ktorý sa skončil jej smrťou," uviedla nadácia v stanovisku.

Doris Day


...vlastným menom Doris Mary Ann Kappelhoff, patrila v 50. a 60. rokoch medzi najpopulárnejšie herečky. Zahrala si v 39 filmoch, medzi ktorými sú napríklad Muž, ktorý vedel priveľa (1956), Učiteľkin miláčik (1958) či Nočný rozhovor (1959).

Za výkon v poslednom menovanom ju nominovali na Oscara. Na konte má štyri Zlaté glóbusy vrátane Ceny Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo z roku 1989, a tiež cenu Grammy za celoživotné dielo.

Ako speváčka vydala viac než dvadsať albumov, pričom viaceré z nich boli zároveň soundtrackmi snímok, v ktorých si zahrala. Venovala sa tiež ochrane zvierat.
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návštevníci Liptovského múzea zažijú netradičnú večernú prehliadku
<< predchádzajúci článok
Zomrel dlhoročný člen Rozhlasového hereckého súboru Ján Valentík

Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky - diskusné fórum čitateľov