Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. mája 2019

Zomrela americká legendárna herečka a speváčka Doris DayováNa archívnej snímke americká herečka a speváčka DORIS DAYOVÁ.Zdieľať
Na archívnej snímke americká herečka a speváčka DORIS DAYOVÁ. Foto: TASR/AP
 
Los Angeles 13. mája  - Vo veku 97 rokov zomrela legendárna americká herečka, speváčka a ochrankyňa práv zvierat Doris Dayová, ktorej filmová kariéra bola na vrchole v 60. rokoch 20. storočia. V pondelok to oznámila nadácia umelkyne, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AP.


Nadácia Doris Dayovej na ochranu zvierat spresnila, že herečka zomrela v pondelok nadránom vo svojom dome v kalifornskom Carmel Valley, na predmestí San Diega. Nadácia v e-mailovom oznámení uviedla, že Dayová skonala obklopená blízkymi priateľmi a "až donedávna, keď dostala vážny zápal pľúc, mala na svoj vek vynikajúce zdravie".

Bola známa ako speváčka s "medovým hlasom" a ako herečka, ktorej filmové drámy, muzikály a komédie s nevinným sexuálnym ladením z nej v 50. aj 60. rokoch urobili top hviezdu a zaradili ju medzi najpopulárnejšie filmové herečky v dejinách kinematografie.

Dayovej spevavý hlas, prirodzená krása blondínky a výnimočne žiarivý úsmev jej priniesli sériu hitov, najprv v hudobnom svete a neskôr v Hollywoode.

Umelkyňa oslávila 97. narodeniny 3. apríla.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pätica vedeckých pracovníkov si prevzala ocenenie Vedec roka SR 2018
<< predchádzajúci článok
Zápasy reprezentácie SR na Jednotke videlo viac ako milión divákov

Zomrela americká legendárna herečka a speváčka Doris Dayová - diskusné fórum čitateľov