Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. septembra 2006

Vojenské akadémie v L. Mikuláši by sa mali v budúcnosti zlúčiťAkadémia ozbrojených síl (AOS) M. R. Štefánika a Národná akadémia obrany (NAO) maršala Andreja Hadika, ktoré sídlia v Liptovskom Mikuláši, by sa mali v budúcnosti zlúčiť. Myslí ...Zdieľať

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8. septembra (WEBNOVINY) – Akadémia ozbrojených síl (AOS) M. R. Štefánika a Národná akadémia obrany (NAO) maršala Andreja Hadika, ktoré sídlia v Liptovskom Mikuláši, by sa mali v budúcnosti zlúčiť. Myslí si to minister obrany SR František Kašický, ktorý pre agentúru SITA povedal, že „súčasný stav je v budúcnosti veľmi málo akceptovateľný“. „Je potrebné diskutovať o tom, ako bude smerovať vojenské vzdelávanie,“ povedal Kašický počas dnešnej pracovnej návštevy v Liptovskom Mikuláši. Presadzuje vytvoriť jednu vzdelávaciu inštitúciu, ktorá bude realizovať všetky formy vzdelávania pre rezort obrany.

Kedy príde k zlúčeniu akadémií, Kašický nekonkretizoval. „Nie je to otázka niekoľkých dní. Chceme to urobiť komplexne a systémovo,“ povedal. Podľa Kašického sú pripravené analýzy k smerovaniu vojenského školstva a vzdelávania na Slovensku, je vytvorená pracovná skupina, ktorá sa týmto problémom venuje.

AOS v Liptovskom Mikuláši je jedinou vojenskou vysokou školou na Slovensku. Poskytuje vysokoškolské vzdelanie uchádzačom o profesionálnu vojenskú službu. Školenie dôstojníkov a práporčíkov zabezpečuje NAO, ktorá je vzdelávacím a výcvikovým strediskom Ozbrojených síl SR. V Liptovskom Mikuláši ju zriadili v roku 2004.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rokovania EÚ-Irán budú momentom pravdy
<< predchádzajúci článok
Štart raketoplánu Atlantis sa presunul na sobotu